اگر موهایتان دچار شوره شده و انواع شامپو را امتحان کرده اید و فایده ای نداشته در این مطلب ۱۰ روش خانگی برای درمان شوره سرتان را پیشنهاد می‌کنیم.

www.takroj.ir 300012728

روش خانگی برای درمان شوره سر

 

پیشنهاد اول:
مقداری پوست لیمو را در ظرف کوچکی محتوی روغن نارگیل خیس کنید. این ترکیب را به مدت ۸ الی ۱۰ روز نگهدارید و سپس آنرا صاف کرده و به موهایتان بمالید.

پیشنهاد دوم:
قبل از خواب دو قاشق غذاخوری سرکه و شش قاشق غذاخوری آب داغ را ترکیب کنید. گلوله پنبه ای را داخل این ترکیب بیندازید و آنرا به پوست سر خود بمالید. صبح روز بعد، موی خود را بشویید.

پیشنهاد سوم:
چند قطره سرکه را به مقداری آب چغندر اضافه کنید. آنرا روی پوست بمالید. ترکیب دیگر این است که چند قطره عصاره زنجبیل به آب چغندر اضافه کنید.

پیشنهاد چهارم:
روش موثر دیگر این است که دو قاشق غذاخوری از ��ب سیب تازه را به دو قاشق آب گرم اضافه کنید. این ترکیب را به پوست خود بمالید و بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه موهایتان را بشویید. این عمل را دو بار در هفته انجام دهید.

پیشنهاد پنجم:
روغن زیتون و روغن بادام را به نسبت مساوی ترکیب کنید و حدود ۵ دقیقه روی سر بگذارید. با اولین احساس سوزش، موهایتان را بشویید.

پیشنهاد ششم:
شب دو قاشق غذاخوری از دانه شنبلیله را در آب، خیس کنید. صبح روز بعد این محلول را صاف و یکنواخت کنید. این محلول را به موهای سرتان بمالید. بعد از نیم ساعت سرتان را بشویید.

پیشنهاد هفتم:
بعد از شستن سرتان با شامپو، سرتان را با سرکه سیب بشویید.

پیشنهاد هشتم:
یک قاشق چایخوری آب لیموی تازه را بعد از شستن سر با شامپو، به عنوان نرم کننده استفاده کنید. به غیر از رفع شوره، در درخشندگی مو اثر زیادی دارد.

پیشنهاد نهم:
شستن موها با پودر نخود سبز و دو بار در هفته می‌تواند شوره سر را از بین ببرد.

پیشنهاد دهم:
دو قاشق غذاخوری آب را به دو تخم مرغ زده شده اضافه کنید. موهایتان را مرطوب کنید و این ترکیب را به موهایتان بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

۱۰ پیشنهاد خانگی برای درمان شوره سر - تصویر 2
۱۰ پیشنهاد خانگی برای درمان شوره سر - تصویر 3