پوست در هرسنی شرایطی خاص دارد و با تكنیك‌های متفاوت زیبا می‌شود. به‌طور حتم پوست یك خانم 20 ساله بسیار متفاوت از پوست یك خانم 50 ساله است و همین امر هم آرایش و مراقبتی را كه هر كدام احتیاج دارند، متفاوت می‌سازد.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: پوست در هرسنی شرایطی خاص دارد و با تکنیک‌های متفاوت زیبا می‌شود. به‌طور حتم پوست یک خانم 20 ساله بسیار متفاوت از پوست یک خانم 50 ساله است و همین امر هم آرایش و مراقبتی را که هر کدام احتیاج دارند، متفاوت می‌سازد. الهه حسینی به شما می‌گوید که در سن پیری پوست‌تان چه ویژگی‌هایی دارد و برای زیبا به نظر رسیدن چه کارهایی باید انجام دهید.

- نشانه‌های مسافرت‌های کنار دریا و عشق به برنزه شدن در نوجوانی و جوانی هم‌اکنون در صورت‌تان نمود پیدا می‌کند؛ به‌تدریج آثار مخرب آسیب‌های ناشی از آفتاب به صورت لکه‌های تیره و نقاط قرمز و التهاب گونه روی پوست‌تان مشاهده می‌شود.

پوست چروك خورده را چگونه آرایش كنید؟

- اول از همه باید بی‌آبی‌های پوست را با کرم مرطوب‌کننده جبران کنید؛ بهتر است کرمی را انتخاب کنید که حاوی موادی چون اسید هیالورونیک باشد تا بتواند به خوبی طراوت را به پوست بازگرداند. بعد از خشک شدن کرم روی صورت و گردن را با پنکیک سبکی بپوشانید تا پوست کاملا یک رنگ شود.

- ممکن است دیگر ابروهای‌تان مانند روزهای سابق نباشد. می‌توانید با یک سایه ابروی قهوه‌ای نقاط خالی را پر کنید و به ابروها شکل دهید؛ به هیچ وجه سراغ رنگ‌های پررنگ نروید چون چهره‌ای مصنوعی پیدا می‌کنید.

- برای سایه چشم هم می‌توانید سراغ رنگ‌های ملایم بروید؛ مثلا اگر پوستی سفید دارید، سبز روشن انتخاب خوبی است تا تمام پلک را بپوشاند. به یک رنگ مکمل هم نیاز دارید؛ در اینجا رنگ آجری در کنار سبزروشن ترکیب خوبی را خواهند ساخت؛ با آجری روی خط میانی ابرو و پلک را پررنگ کنید و بعد با یک سایه خاکی‌رنگ از میانه پلک تا گوشه خارجی چشم را کمی پررنگ کرده و در نهایت رنگ‌ها را یکنواخت کنید تا مرز میان آنها مشخص نباشد.

- اگر گذر روزگار مژه‌های‌تان را کم‌پشت و صاف کرده‌ است، می‌توانید با فر مژه کمی حالت گذشته آنها را احیا کنید. ریمل هم می‌تواند به کمک مژه‌ها بیاید البته نه خیلی زیاد، چرا که ریمل زیاد سن شما را بیشتر نشان می‌دهد.

- برای گونه‌ها رنگ نارنجی یا هلویی کاملا مناسب است؛ البته نباید در رژگونه زدن افراط کنید چون صورت‌تان را مصنوعی می‌کند.

- بهتر است رژ و خط لب خود را یکرنگ انتخاب کنید چرا که هم شیک‌تر است و هم سن‌تان را چندان بالا نمی‌برد؛ فقط یادتان باشد قبل از زدن رژ، لب‌های‌تان را به خوبی مرطوب کنید تا رژ بهتر روی آنها بنشیند.

پوست چروك خورده را چگونه آرایش كنید؟

 چند توصیه

پیش از پناه بردن به لوازم آرایش برای پوشاندن چین و چروک، چند توصیه را بدانید و به کار ببرید:

-  در این سنین شما باید یک برنامه کامل مراقبت پوستی برای تغذیه و مرطوب کردن پوست‌تان داشته باشید. یک تغذیه مناسب و استفاده از کرم‌ها، لوسیون‌ها و سرم‌های حاوی آنتی‌اکسیدان که کلاژن‌ را تقویت می‌کند، می‌تواند بسیار مفید باشد.

-   برای بهبود بخشیدن خشکی پوست از کرم‌های مرطوب‌کننده قوی حاوی اسید هیالورونیک یا پترولتوم استفاده کنید.

-   در این سن ضدآفتاب را فراموش نکنید چون پوست‌ در سنین بالا حساس‌تر است.

-   برای پاک کردن آرایش‌تان سعی کنید از پاک کننده‌ها استفاده کنید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه