شايد در ظاهر ريمل زدن ساده‌ترين كارها باشد اما همين ريمل زدن ساده مي‌تواند تكنيك‌هاي خاصي داشته ‌باشد؛ در واقع همين‌ رازها هستند كه باعث مي‌شوند وقتی به مژه‌های بعضی از خانم‌ها نگاه می‌کنیم، به هم چسبیده و مصنوعی جلوه می‌کنند.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: شايد در ظاهر ريمل زدن ساده‌ترين كارها باشد اما همين ريمل زدن ساده مي‌تواند تكنيك‌هاي خاصي داشته ‌باشد كه اجراي هر كدام ظاهري بسيار زيباتر به چشم‌ها مي‌بخشد؛ در واقع همين‌ رازها هستند كه باعث مي‌شوند وقتی به مژه‌های بعضی از خانم‌ها نگاه می‌کنیم، به هم چسبیده و مصنوعی جلوه می‌کنند ولی بعضی‌ها برعکس زیبایی مژه‌های‌شان به چشم می‌آید در حالی که هر دو گروه از ریمل استفاده کرده و قصدی جز زیباتر شدن نداشته‌اند. تفاوت اول اين دسته در انتخاب نوع ریمل است، تفاوت دوم در استفاده صحیح از ریمل است و تفاوت بعدی در راه‌های مراقبت از مژه‌های‌شان است.

کدام ریمل را بخرید

برخی ریمل‌ها به خاطر داشتن مواد شیمیایى و نگهدارنده باعث بروز حساسیت‌هایى همچون سوزش چشم، آبریزش و خارش مى‌شوند. اخیرا از سوى وزارت بهداشت نظارت‌هایى در زمینه لوازم آرایشى و بهداشتى خصوصا ریمل‌هاى ایرانى شروع شده است و تولیدکنندگان لوازم آرایشى موظف هستند در این تولیدات مواردى را رعایت کنند حتى در مورد ریمل‌هاى خارجى هم شرکت‌هاى وارد کننده به شرطى مى‌توانند جنس وارد كنند که مجوزهاى لازم را داشته باشند و براى کسب اینگونه مجوزها این شرکت‌ها باید دقیقا جزئیات اقلام وارد شده را از شرکت‌هاى سازنده براى وزارت بهداشت بگیرند یا این مواد آرایشى در آزمایشگاه‌هاى وزارت بهداشت تجزیه و آنالیز شوند و در صورتى که مواد مضرى در تولید آنها به کار نرفته باشد، توزیع مى‌شوند بنابراین هنگام خرید حتما به برچسب وزارت بهداشت توجه کنید و فقط از جاهای معتبر و مطمئن خرید خود را انجام دهید.

همه چيزهايي که درباره ريمــل نمي​دانيد - تصویر 2

کدام ریمل‌ها روغنی و کدام آبکی هستند؟

ریمل‌ها از نظر شکل ساختارى به 2 نوع پودرى و مایع در بازار ایران عرضه مى‌شوند. پایه اصلى ریمل‌هاى مایع به صورت آب و روغن است، ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها روغن است و اصطلاحا به نام ضدآب یا واترپروف شناخته می‌شوند در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم هستند ولى متأسفانه خشک شدن آنها روى مژه‌ها به مدت طولانى صورت مى‌گیرد، ولى ریمل‌هایى که پایه اصلى آنها آب است دقیقا برخلاف ریمل‌هاى مزبور هستند و راحت‌تر پاک می‌شوند. در واقع براى پاک کردن انواع ریمل‌هاى پودرى و مایع مى‌توان از آب استفاده کرد اما براى پاک کردن ریمل‌هاى روغنى (واترپروف) باید از محلول آب و صابون استفاده کرد. ريمل خوب وسيله‌اي است كه استفاده از آن راحت باشد و نسبت به عرق، شست‌وشو و ريزش اشك مقاوم باشد.

ریمل‌های ضدآب را هر روز نزنید

توصیه می‌کنیم برای استفاده روزانه از ریمل‌های ضدآب استفاده نکنید، چراکه برای پاک کردن یک ریمل ضد آب باید حسابی تلاش کرده و از مواد پاک‌کننده استفاده کنید و همین مالیدن مواد پاک کننده و کشیدن دستمال و پنبه اطراف چشم، پوست لطیف این قسمت را می‌آزارد و نتیجه چیزی نخواهد بود جز از بین رفتن تدریجی انعطاف‌پذیری پوست و ایجاد چروک‌های زودرس. همچنین این تقلا‌ها برای پاک‌کردن می‌تواند به مژه‌ها هم آسیب بزند و گاهی موجب کنده‌ شدن آنها شود. هرچند شاید به دلیل پایداری بیشتر اکثر خانم‌ها این ریمل‌های ضدآب را ترجیح دهند اما توصیه می‌کنیم برای استفاده روزانه وسواس بیشتری به خرج دهید.

با مژه‌های کوتاه چه‌ کنید؟

باید ریملی انتخاب کنید که رنگ تیره‌ای داشته باشد و بلند کننده مژه باشد. یک بار ریمل بزنید، صبر کنید تا ریمل خشک شود سپس یک لایه دیگر روی آن بزنید. اگر هم مژ‌ه‌های‌تان کوتاه است و نازک به دنبال ریمل بلند کننده و حجم دهنده باشید. ابتدا یک لایه ریمل بزنید، اجازه دهید خشک شود و دوباره سر مژه‌ها و مژه‌های انتهای چشم را دوباره ریمل بزنید.

با نسخه كلئوپاترا مژه‌ها را بلند كنيد

بياييد به شيوه كلئوپاترا چشم‌هاي‌تان را زيبا و جذاب كنيد. تنها كافي است به روش او دست به دامن روغن فندق شويد و با اين روغن مژه‌ها را ماساژ دهيد. تنها كافي است سرانگشتان هر دو دست را به 2قطره از اين روغن آغشته كنيد و مژه‌هاي‌تان را ماساژ دهيد. اين كار را هر روز انجام دهيد تا نتيجه آن را بعد از يك ماه ببينيد. خواهيد ديد اجراي اين روش ساده و مستمر تا چه حد مي‌تواند جذابيت و زيبايي چشم‌هاي‌تان را بيشتر كند. تنها اين نكته را به ياد داشته باشيد كه نبايد از روغن فندق بيش‌ از اندازه استفاده كنيد حداكثر 3 تا 4 قطره از روغن فندق براي ماساژ مژه‌ها كفايت مي‌كند و به راحتي جذب مي‌شود.

اينگونه ريمل نزنيد

اگر بالاي 40 سال داريد بايد بدانيد به کار بردن خط چشم و ریمل روی پلک پایین باعث می‌شود که چشمان‌تان افتاده‌تر به نظر برسند و توجه به سایه زیر چشم بیشتر شود. در عوض مژه‌های پلک بالا را پیچ دهید و ریمل حجم‌دهنده را از ریشه به سمت نوک مژه‌ها بکشید تا بهترین تاثیر را در بهتر به نظر رسیدن چشم‌ها به دست آورید. از رنگ‌های زننده و جلب توجه کننده مثل آبی، صورتی، قرمز و قهوه‌ای به عنوان خط چشم استفاده نکنید. مطمئن باشید این کار چندین سال به سن شما اضافه می‌کند.

با پودر مژه‌ها را ضخيم كنيد

همه چيزهايي که درباره ريمــل نمي​دانيد - تصویر 3

مژه‌ها اگر مژه‌های نازکی دارید می‌توانید پیش از ریمل زدن با یک تکه پنبه که در پودر فرو برده و اضافی آن را تکان داده‌اید به آرامی مژه‌ها را پودر بزنید، در این هنگام چشم‌ها را ببندید تا پودر داخل چشمان‌تان نرود سپس ریمل بزنید. اگر به نتیجه دلخواه نرسیدید دوباره پودر بزنید و بعد ریمل به کار ببرید. 2 يا ۳ بار ريمل را به مژه‌هاي بالا به صورت افقي بماليد. به سرعت براي بار دوم و سوم هم اين كار را تکرار کنید چون ريمل سريع خشك مي‌شود مخصوصا ريمل ضد آب. اگر روي مژه خشك شده ريمل بماليد ريمل تكه‌تكه به‌نظر خواهد آمد.

مژه‌ها را فر دهيد

1. بعد از سايه و خط چشم اجازه دهيد مژه‌ها كاملا خشك شود(هميشه بايد بعد از ريمل فرمژه بزنيد تا مژه‌ها كمتر بشكنند و دور چشم كثيف نشود).

همه چيزهايي که درباره ريمــل نمي​دانيد - تصویر 4

2. قبل از استفاده از فرمژه بايد 2 نكته را در نظر بگيريد؛ يكي اينكه مژه‌ها كاملا تميز باشند و دوم اينكه مطمئن باشيد مژه‌ها كاملا خشك باشند چون در غير اين صورت مژه‌ها به جاي فر خوردن مي‌شكنند.

همه چيزهايي که درباره ريمــل نمي​دانيد - تصویر 5

3. دستگاه فرمژه را باز كنيد و مژه‌هاي بالايي را در ميان دهانه آن قرار دهيد و آرام چشم‌ها را ببنديد و باز كنيد؛ يادتان باشد كه بايد همه مژه‌ها در ميان دهانه باشند.

همه چيزهايي که درباره ريمــل نمي​دانيد - تصویر 6

4. آرام فرمژه‌ را به چشم نزديك‌تر كنيد تا اينكه كاملا به محل رويش مژه‌ها نزديك شود؛ البته نبايد به پوست برسد.

همه چيزهايي که درباره ريمــل نمي​دانيد - تصویر 7
5. چشم را باز نگه داريد و آرام دهانه فرمژه را ببنديد.

همه چيزهايي که درباره ريمــل نمي​دانيد - تصویر 8

6. حدود 5 ثانيه فرمژه را بسته نگاه داريد و اگر مي‌خواهيد مژه‌ها بيشتر حجم بگيرند همين فرآيند را چندين مرتبه تكرار كنيد.

همه چيزهايي که درباره ريمــل نمي​دانيد - تصویر 9

7. تمام اين كارها را براي چشم ديگر تكرار كنيد.

همه چيزهايي که درباره ريمــل نمي​دانيد - تصویر 10

كدام فرمژه آسيب كمتري مي‌رساند؟

همیشه بلافاصله پس از اینکه از حمام بیرون آمدید از فرمژه استفاده کنید چون وقتی مژه‌ها با آب گرم خیس شده باشند، راحت‌تر و زیباتر برمی‌گردند و نمی‌شکنند. يادتان باشد اگر به صورت ناشیانه از فرمژه استفاده شود، می‌تواند سبب شکسته شدن و ریزش مژه‌ها شود. همچنين سعی کنید تا حد امکان از فرمژه‌های آهنی استفاده نکنید بلکه انواع پلاستیکی را خریداری کنید.البته ما توصيه مي‌كنيم به جای استفاده از فرمژه از انگشت‌تان کمک بگیرید يعني ابتدا دست‌تان را بشویید سپس به طور دقیق پس از آنکه ریمل زدید، انگشت‌تان را روی ریشه مژه‌ها از پایین قرار داده و به سمت بالا فشار دهید تا زمانی که ریمل خشک شود.

2 روش براي پاك كردن ريمل‌هاي ضد آب

براي بيشتر ريمل‌ها جواب مي‌دهد

همه چيزهايي که درباره ريمــل نمي​دانيد - تصویر 11

شامپو بچه آنقدر ملايم هست كه چشم‌هاي شما را آزار ندهد و بتواند ريمل‌هاي ضدآب و سخت را به‌راحتي از روي مژه‌ها پاك كند؛ حوله‌اي را با آب گرم مرطوب كرده و بعد آن را به كمي شامپو بچه آغشته كنيد و چشم‌هاي‌تان را ببنديد و آرام روي مژه‌ها بكشيد. وقتي خوب مژه‌ها را شستيد، صورت را آب بكشيد و بعد چشم‌ها را با حوله خشك كنيد.

پاك كردن با كرم

همه چيزهايي که درباره ريمــل نمي​دانيد - تصویر 12

اگر پوستي خشك دا��يد و معمولا پوست اطراف چشم‌هاي‌تان ملتهب و قرمزرنگ است، بهتر است سراغ شوينده‌هاي صابوني نرويد. بعد از شستن دست‌ها مقداري كرم برداريد و چشم‌ها را ببنديد و روي مژه‌ها بگذاريد؛ بايد كمي صبر كنيد تا كرم بتواند به خوبي در ريمل‌ها نفوذ و آنها را نرم كند. وقتي ريمل‌ها از حالت سختي درآمدند با يك دستمال كاغذي يا پنبه آرام روي مژه‌ها بكشيد تا ريمل به همراه كرم پاك شود. اگر ريمل‌ها كامل پاك نشده ‌بودند دوباره همين كارها را انجام دهيد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه