از دید آن دسته از دوستانی که همیشه به روز بودن را می‌پسندند، “فصل و مد” معمولا مهمترین عوامل تعیین کننده و مهم در انتخاب انواع پوشاک، نوع آرایش و سایر مقوله ها هستند

Description: http://www.bata.ir/wp-content/uploads/2011/08/nokatearayeshisayecheshmalbasss-150x150.jpg

از دید آن دسته از دوستانی که همیشه به روز بودن را می‌پسندند، “فصل و مد” معمولا مهمترین عوامل تعیین کننده و مهم در انتخاب انواع پوشاک، نوع آرایش و سایر مقوله ها هستند. با این حال این دو عامل، همیشه نمی‌توانند انتخاب درستی را برای ما رقم بزنند، زیرا رنگ چشم، رنگ لباس، میزان افتادگی پلک، کشیدگی چشم ها و رنگ موها هم در انتخاب یک سایه چشم با رنگ مناسب نقش بسزایی ایفا می‌کنند. در این مقاله، نحوه انتخاب سایه متناسب با رنگ چشم را با هم بررسی و مرور می‌کنیم. چشم های آبی: سایه های صورتی، آبی، قهوه ای، بنفش، سفید، کرم، طلایی، کاراملی و نقره ای رنگ، بهترین سایه ها برای بانوانی هستند که چشمان آبی رنگ دارند.

این دسته از خانم ها بهتر است از به کار بردن رنگ های سبز و تنالیته قرمز به عنوان سایه خودداری کنند. چشم‌های سبز: مسی، قرمز پر رنگ، گلی، گوجه ای، طلایی کم رنگ، زردآلویی، زرد، سبز کم رنگ و پررنگ، ارغوانی و بنفش کم رنگ، مناسب ترین رنگ سایه برای خانم هایی با چشم های سبز هستند. این دسته از خانم ها بهتر است از به کار بردن سایه آبی رنگ خودداری کنند. چشم‌های قهوه‌ای: بژ، کرم، حنایی، شکلاتی، سفید، قهوه ای تیره و سیاه، بهترین سایه‌ها برای آن دسته از خانم‌هایی است که چشمان قهوه‌ای رنگ دارند. فنون گوناگون زیبایی چشم: رایج ترین انواع سایه های چشم عبارتند از: مایع، مدادی، کرمی، فشرده و …

چشمان شما هر رنگی باشد، برای اینکه سایه ای که انتخاب می‌کنید، دوام بیشتری داشته باشد لازم است از یک “سایه پایه” استفاده کنید. این کار از چروک خوردن و رگه‌رگه شدن سایه جلوگیری کرده و در عین حال زیبایی چشمانتان را دو چندان می‌کند.

اگر چشمانی آبی رنگ دارید، از یک سایه تیره‌تر از رنگ چشمانتان که استفاده کنید، قدرت رنگ آبی در چشمانتان دوچندان می‌شود. همیشه قبل از آرایش چشم ها، ابروها را با یک برس مخصوص ابرو شانه کنید. در صورت استفاده از انواع پودری سایه چشم، حتماً از یک پد نمناک آرایشی هم کمک بگیرید. حتما این مَثَل را شنیده‌اید که می‌گوید “هرچه پول بدی آش می‌خوری”.

این قضیه در مورد سایه های چشم (و به طور کلی لوازم آرایشی) حقیقتا صدق می‌کند. زیرا استفاده از انواع با کیفیت این قبیل محصولات از برند معتبر، ضمن اینکه سلامت پوست شما را تضمین می‌کند، از چروک شدن پوست، پوسته شدن آن یا محو شدن ماده آرایشی از آن قسمت صورت جلوگیری می‌کند. همیشه قبل از خواب آرایش چشمانتان را با پاک‌کننده مخصوص چشم پاک کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه