مدل موی‌ متناسب با فرم صورتتان را انتخاب کنید +تصاویر


مدل موی‌ متناسب با فرم صورتتان را انتخاب کنید +تصاویر - تصویر 1

این روزها كوتاه كردن مو یك هنر محسوب می شود و هر فردی حتی اگر چندان مهارتی هم نداشته باشد، می تواند فرق میان یك كوتاهی خوب را از كوتاهی بد تشخیص دهد چون به راحتی با یك تغییر ساده در موها چهره فرد كاملا عوض می شود. بیشتر خانم ها هم به شدت روی موهای شان حساس هستند و حاضر نیستند حتی یك سانت موهای شان را بیشتر كوتاه كنند، بنابراین ترجیح می دهند به آرایشگری مطمئن مراجعه كنند، اما نیمی از راه هنوز باقی مانده است؛ انتخاب مدلی متناسب با چهره شما.

مدل موی‌ متناسب با فرم صورتتان را انتخاب کنید +تصاویر

هر مدلی به صورت خاصی می آید و از طرف دیگر مدلی كه برای موهای صاف مناسب است مسلما برای موهای فر چندان زیبا نیست، اگر بدانید چه مدلی مناسب حالت موها و صورت شماست، حسابی كارتان آسان می شود و حتما از نتیجه هم راضی تر خواهید بود.

مدل موی‌ متناسب با فرم صورتتان را انتخاب کنید +تصاویر

صورت بیضی؛ خوش شانس ها

بهترین نوع صورت و کامل ترین آن را دارید، بسیار خوش شانس هستید. با این شكل صورت از هر مدل مویی می توانید استفاده كنید. بلندی یا كوتاهی موهای شما مهم نیست شما با خرد كردن موهای نزدیك به استخوان های گونه ، لب ها و چانه می توانید زیباتر به نظر برسید.

مدل موی‌ متناسب با فرم صورتتان را انتخاب کنید +تصاویر

اگر جزو کسانی هستید که صورت های بیضی شکل دارید به شما تبریک می گوییم. شما می توانید با هر مدل مویی زیبا به نظر برسید.

صورت گرد؛ به استقبال مدل های خرد

باید كاری كنید كه صورت شما باریك تر و كشیده تر به نظر برسد. باید دنبال مدلی باشید كه پهنای صورت را كمتر نشان دهد؛ مدل های چتری دار یا خرد شده در این كار به شما كمك می كنند چون می توانند صورت را لاغرتر نشان دهند. البته حواس تان باشد كه قد موهای تان باید از چانه بلندتر باشد وگرنه صورت را چاق تر نشان می دهد. پف یا فر دادن جلوی موها می تواند چهر ه تان را زیباتر كند اما باید حواس تان باشد كه این حالت ها نباید اطراف چانه باشد بلكه باید قد آن به گردن برسد. علاوه بر اینها مدل هایی كه روی فرق سر كمی پف می كنند هم می تواند چهره شما را زیباتر كند.

مدل موی‌ متناسب با فرم صورتتان را انتخاب کنید +تصاویر

ممنوعه های صورت گرد

یادتان باشد مدل های ساده، بسیار كوتاه و پسرانه چندان برای شما مناسب نیست، همچنین شما نباید جلوی موها را خیلی صاف كنید و روی صورت بیاورید. از دم اسبی های سفت كه تمام موها به عقب كشیده می شود هم اجتناب كنید.

صورت مربعی؛ به موی بلند فكر كنید

باید كاری كنید كه صورت شما كشیده تر به نظر برسد بنابراین بیشتر سراغ مدل های بلند بروید؛ البته حواس تان باشد در كناره های صورت، مو صاف باشد و خیلی ملایم روی كناره های صورت بیاید. همچنین مدل های یكدست و ساده كه تا زیر شانه می آیند هم می توانند برای شما مناسب باشند. چتری كم یا موهای كمی كه روی صورت بیایند هم برای شما مناسب است. علاوه بر اینها مدل هایی كه روی فرق سر پف می كنند و برجسته می شوند هم برای شما انتخاب خوبی به شمار می آیند. اگر چانه بزرگی دارید، می توانید با آوردن موهای لایه لایه روی آن كاری كنید كه بزرگی چانه كمتر به نظر برسد.

مدل موی‌ متناسب با فرم صورتتان را انتخاب کنید +تصاویر

ممنوعه های صورت مربعی

سراغ موهای كوتاه نروید چراكه این مدل ها صورت را بیشتر مربع شكل می كنند.

صورت مثلثی؛ نه كوتاه و نه بلند

باید كاری كنید كه پهنای ناحیه پیشانی بیشتر به نظر بیاید و چانه و گونه كم عرض جلوه كنند؛ به همین دلیل برای صورت های مثلثی مدل های فر و حالت داری كه قاب صورت را دربربگیرد مناسب است. همچنین مدل های یكدست و ساده كه تا زیر شانه بیایند هم فرم مثلثی چهره شما را تغییر می دهند. مدل های درهم و برهم كه روی شانه بیایند و لایه لایه زده شده باشند هم انتخاب خوبی هستند. مدل های بسیار شلوغ كه موها را پرحجم نشان می دهند مثل مدل های سرخپوستی را هم به خاطر داشته باشید. یادتان نرود كه چتری های بلند هم می توانند شما را زیباتر كنند.

مدل موی‌ متناسب با فرم صورتتان را انتخاب کنید +تصاویر

ممنوعه های صورت مثلثی

از مدل های بلندی كه دور قاب صورت را نمی گیرند پرهیز كنید چراكه پیشانی و قسمت سر را پهن تر جلوه می دهند و كاری می كنند كه چانه باریك تر از آنچه هست جلوه كند.

صورت های لوزی؛ بی دردسر

شما در انتخاب مدل مو مشكل چندانی نخواهید داشت چراكه بسیاری از مدل ها برای شما برازنده است. یك مدل یكدست كه تا روی شانه ها بیاید یا مدل حالت دار بلند می تواند برای شما مناسب باشد. موهای فر با قد متوسط كه تا زیر چانه بیاید، انتخاب خوبی برای شماست. اگر می خواهید موهای تان را بلند كنید و تا روی شانه ها بیاورید پیشنهاد می كنیم مدلی را انتخاب كنید كه در اطراف قاب صورت كمی لایه لایه شده باشد. علاوه بر اینها گذاشتن مدل چتری هم می تواند صورت لوزی شكل شما را زیباتر جلوه دهد. یادتان باشد باید كاری كنید كه استخوان گـونه باریك جلوه داده شود و پهنای پیشانی و فك را افزایش دهد.

مدل موی‌ متناسب با فرم صورتتان را انتخاب کنید +تصاویر

ممنوعه های صورت لوزی

اصلا سراغ مدل های خیلی شلوغ و لایه لایه كه موها را پرحجم نشان می دهند، نروید. مدل های كوتاه برای صورت های لوزی خیلی مناسب نیستند چون این مدل ها قسمت بالایی صورت را پهن تر جلوه می دهند.

صورت مستطیلی؛ موی كوتاه و دیگر هیچ

صورت های مستطیلی، چهره هایی لاغر و كشیده دارند، آنها باید كاری كنند كه صورت كوتاه تر و پهن تر جلوه كند، بنابراین باید مو تا كناره های چانه بیاید. همچنین هرقدر قد مو كوتاه تر باشد بهتر است. اگر شینیون می كنید از آرایشگرتان بخواهید از شینیون هایی استفاده كند كه موها در كنار صورت قرار می گیرند.

مدل موی‌ متناسب با فرم صورتتان را انتخاب کنید +تصاویر

ممنوعه های صورت مستطیلی

از زدن مدل موهایی كه هم سطح چانه باشند خودداری كنید. این كار چشم مخاطب را به سمت فك می برد و تنها كشیدگی صورت تان را برجسته تر می كند. با این حساب كپ های مصری را باید كاملا از لیست خط بزنید.

منبع: مجله زندگی ایده آل

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه