اگر ریزش موی شدید دارید با این ماسک موی سیر میتواند هم جلوی ریزش موی خود را بگیرید و هم به رشد سریع و مجدد موهای خود کمک کنید.

hair-mask-400x188

ماسک موی سیر برای درمان ریزش مو

 

۱- آب سیر را بگیرید. شش حبه سیر را پوست بکنید. از آبگیر سیر استفاده کنید و سیرها را له کنید تا از آن‌ها حدود یک قاشق غذاخوری آب سیر به دست آید.

• اگر این تعداد سیر، به اندازه ی کافی آب نداشتند، از سیرهای بیشتری استفاده کنید.

۲- آن را با عسل ترکیب کنید. یک قاشق غذاخوری آب سیر را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و آن‌ها را در یخچال بگذارید.

 

GARLIC-400x252

۳- مقداری دمنوش بابونه درست کنید. زمانی که ترکیب سیر و عسل در یخچال خنک می‌شوند، مقداری دمنوش درست کنید. ۳ قاشق غذاخوری بابونه ی خشک را به یک قوری آب اضافه کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا دم بکشد.

• پس از ۳۰ دقیقه، دمنوش را از روی حرارت بردارید و صاف کنید.

 

۴- ماسک را درست کنید. پس از آماده شدن دمنوش، آن را کنار بگذارید. عسل و آب سیر را از یخچال خارج کنید. زرده ی یک تخم مرغ را به ترکیب عسل و آب سیر اضافه کنید.

ممکن است چند دقیقه ای طول بکشد تا مواد خوب با هم ترکیب شوند زیرا عسل سفت شده است. سپس، یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را به آن‌ها اضافه کنید و خوب ترکیب کنید.

 

۵- ماسک را روی سر بگذارید. پس از آن که همه ی مواد به خوبی ترکیب شدند، مواد را روی سر بریزید و پوست سر (نه مو) را به آرامی‌ماساژ دهید.
به دلیل این که مو از پوست سر رشد می‌کند، مواد را تنها روی پوست سر بریزید. پس از آن که همه ی پوست سر به مواد آغشته شد، یک حوله ی تمیز را دور سر بپیچید.

hair-mask-400x282

• اجازه دهید ترکیب ۲۰ دقیقه روی سر بماند.

۶- سر را بشویید. پس از ۲۰ دقیقه، سر را با شامپو بچه یا هر نوع شامپوی ملایم دیگری بشویید. سپس، یک زرده ی دیگر را روی پوست سر ماساژ دهید و آن را با آب گرم بشویید.

• مطمئن شوید که زرده ی تخم مرغ به طور کامل از مو خارج شده باشد.

۷- درآخر. پس از آن که زرده ی تخم مرغ را کاملاً شستید، باید از دمنوش بابونه استفاده کنید و سر را یک بار دیگر با استفاده از این دمنوش آب بکشید. این کار را ۲ تا ۳ بار در هفته و تا زمانی ادامه دهید که مو دوباره شروع به رشد کند و ریزش مو متوقف شود.

از ماسک سیر هم دو بار در ماه استفاده کنید.

۱- از درمان‌های دیگر سیر استفاده کنید. می‌توانید از روغن خالص سیر برای درمان ریزش مو استفاده کنید. قبل از شستن سر با شامپو، روغن را روی پوست سر ماساژ دهید.

برای آن که پوست سر احساس بهتری داشته باشد، قبل از استفاده، روغن را کمی‌گرم کنید. این کار را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید تا مو دوباره شروع به رشد کند و ریزش مو قطع شود. پس از آن که متوجه شدید درمان ریزش مویتان موثر بوده، آن را دو بار در ماه انجام دهید.

• می‌توانید سیر طبیعی را به یک شامپوی ملایم اضافه کنید. دو یا سه حبه سیر را خرد کنید و آن‌ها را داخل یک شامپوی ملایم بیندازید. دو یا سه بار در هفته از این شامپو استفاده کنید.

• با اینکه شواهد عملی مبنی بر این که خوردن سیر یا استفاده از مکمل‌های آن به رشد مو کمک می‌کنند، وجود ندارد اما مصرف خوراکی سیر به احتمال زیاد، بی تأثیر هم نخواهد بود. سیر را به بیشتر غذاهای خود اضافه کنید و یا از مکمل‌های سیر استفاده کنید.

 

ماسک موی سیر برای درمان ریزش مو - تصویر 4
ماسک موی سیر برای درمان ریزش مو - تصویر 5