شما از كدام دسته از افراد هستيد؟ از حمام بيرون مي‌آييد و بدون معطلی دكمه سشوار را مي‌زنيد يا كمي صبر مي‌كنيد تا مو‌ها به شكل كاملا طبيعي خشك شوند؟ شايد هم هر روز با باد سنگين سشوار به موهاي‌تان حالت مي‌دهيد.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز - شقایق جعفری: شما از کدام دسته از افراد هستید؟ از حمام بیرون می‌آیید و بدون معطلی دکمه سشوار را می‌زنید یا کمی صبر می‌کنید تا مو‌ها به شکل کاملا طبیعی خشک شوند؟ شاید هم هر روز با باد سنگین سشوار به موهای‌تان حالت می‌دهید.

 وسایلی که برای حالت دادن به مو‌ها مصرف می‌شوند، هر کدام یک قلقی دارند پس حتی زمانی که برای خشک کردن ساده مو‌ها هم سراغ آنها می‌روید، باید با تمام فوت و فن‌های آن آشنا باشید. مثلا آیا تا به حال می‌دانستید برای خشک کردن و حالت دادن موهای خیس باید از برس‌های گرد بزرگ فلزی استفاده کنید یا باد سرد سشوار برای تثبیت حالت موهای شما بعد از فر یا صاف کردن است؟ دکتر مریم ملکی، متخصص زیبایی مو و شهره بیات کارشناس آرایشگری از زیر و بم استفاده سشوار برای‌مان می‌گویند. البته بعد از خواندن این مطلب می توانید با بهترین سشوارهای بازار  هم آشنا شده  و تردیدتان را برای انتخاب دستگاهی متناسب با موهای‌تان از بین ببرید.

سشوار، خشک کردن مو‌ها را راحت می‌کند اما همیشه در پس ه�� آسانی یک علامت سوال بزرگ موج می‌زند که تا چه حد داریم سلامتی را وقف سرعت یا زیباتر شدن می‌کنیم؟ اگر شما هم بعد از هر بار استحمام عادت به استفاده از سشوار دارید برای شروع باید روش درست سشوار کشیدن را بدانید تا آسیب‌های احتمالی آن را به حداقل برسانید.

الفبای کشیدن سشوار

به عنوان نکته اول بهتر است بدانید هیچ وقت نباید موهای خیس را با سشوار داغ خشک کنید و همزمان با برس به آن حالت بدهید. این کار نه تنها به موهای‌تان حالت نمی‌دهد بلکه آنها را از ریشه سست و ساقه آن را دوشاخه و مستعد موخوره می‌کند.

موهايت را بسپار به دست باد

بنابراین آب مو‌ها را بعد از حمام تا جایی که فقط نمدار شود با حوله گرفته و از خشک شدن اولیه آن به کمک حوله مطمئن شوید اما درباره نکته مهم دوم، شهره بیات با 15 سال سابقه در زمینه آرایشگری به شما توصیه می‌کند که اگر در خشک کردن موهای‌تان با سشوار عجله دارید و همزمان دنبال حالت دادن به مو‌ها به زیباترین شکل خود هستید، سشوار را با سری مخصوص جهت دهی باد روشن کرده و سر خود را رو به پایین قرار دهید و با دست کشیدن لابه‌لای موهای‌تان با فاصله مناسب، از سمت بالا به سمت نوک موها، شروع به خشک کردن و حالت دادن به موهای‌تان کنید. در این مرحله هر چه حوصله بیشتری برای خشک شدن مو‌ها به خرج دهید موهای خوش‌حالت‌تری خواهید داشت. اگر موهای خشک و آسیب دیده‌ای دارید، بهتر است هر بار پیش از سشوار کشیدن از کرم و ماسک‌های مخصوص تقویت‌کننده و حالت‌دهنده مو استفاده کنید. با رعایت این نکته، صدمه به مو‌ها کمتر می‌شود و موهایی خوش حالت‌تر خواهید داشت.

چگونه با سشوار  و برس کار کنیم

استفاده از وسایل جانبی حین کشیدن سشوار کمک زیادی به بهتر و سریع‌تر پیش رفتن آرایش موهای‌تان می‌کند. وسایل جانبی یعنی همین سرهای تنطیم‌کننده جهت باد سشوار و برس‌های حالت‌دهنده در سایزهای مختلف بزرگ، متوسط و کوتاه که باید بسته به نوع و جنس موی شما انتخاب و استفاده شوند. کارشناس آرایشگری معتقد است مناسب‌ترین برس‌‌ها برای حجم و حالت دادن به مو‌ها بعد از کشیدن سشوار، برس‌های گرد و بزرگ هستند. از طرفی برای سشوار کشیدن برس‌های فلزی مناسب‌ترین هستند چون بهترین شکل را به موهای‌تان در کمترین زمان خواهند داد اما برای کسانی که موهای خرد یا کوتاه و چتری دارند، برس‌های کم قطرتر را توصیه می‌کنیم چون این مو‌ها راحت‌تر دور برس‌های کم حجم و قطر می‌پیچند.

گروهی که موهایی بلند و مجعد دارند می‌توانند ابتدا از شانه‌های چوبی یا دندانه‌های فاصله‌دار برای شانه کردن موهای‌شان استفاده و سپس با کمک برس‌های پارویی شکل مو‌ها را پیچیده یا به شکل صاف حالت دهند. پس مو‌ها را دور برس سشوار بپیچید و در حالی که باد سشوار را به سمت آن قرار داده‌اید، به آهستگی مو‌ها را از دور برس باز کنید یا اگر مایلید بعد از سشوار موهای حجیم‌تری داشته باشید، با باد سشوار ریشه موهای‌تان را پخش و همزمان در چند جهت با برس حالت دهید. اگر جهت کشیدن سشوار به سمت خلاف جهت ریشه موهای‌تان باشد، با قرار گرفتن باد سشوار روی آن قسمت از مو، به حالت مورد نظر خود خواهید رسید.

استفاده از سشوار منعی ندارد

- هر چیزی اگر درست و اصولی استفاده شود نه آسیب‌رسان است و نه مخرب. پس همه چیز به خود ما و علم استفاده از هر دستگاهی بازمی‌گردد. مثلا مطمئنا همه می‌دانند زمانی که مو‌ها خیس است، به هیچ عنوان نباید از سشوار استفاده کرد و قبل از مصرف حتما مو‌ها را کمی خشک کنند.

- درجه حرارت سشوار را همیشه روی متوسط تنظیم کنید و موهای‌تان را به کمک باد داغ سشوار خشک و آراسته نکنید چرا که کاملا مشخص است که تغییر دما زیاد و ناگهانی برای سلامت و زیبایی مو اصلا مناسب نیست. دمای پایین مو نسبت به محیط بعد از قرار گرفتن در معرض گرمای شدید به‌هم ریخته و به ساختمان ریشه و ساقه آن آسیب جدی می‌زند.

- هنگامی که قرار است از سشوار برای رسیدگی به موهای‌تان استفاده کنید با هر بار پیچیدن یا صاف کردن آن با برس، سشوار را به‌طور متمرکز روی یک نقطه ثابت قرار ندهید چرا که این کار ضمن آسیب رساندن موجب شکننده و خرد شدن موهای شما می‌شود. پس سعی کنید از سرهای مخصوص پخش کننده حرارت برای پخش کردن باد سشوار به سطح مو‌ها استفاده کنید. یاد‌تان باشد اگر در سشوار کشیدن به نکات بالا دقت بیشتری داشته باشید، استفاده از سشوار بی ضرر بوده و ضمن به حداقل رساندن آسیب‌ها، موهای زیبا و خوش‌حالت‌تری خواهید داشت.

نکات کلیدی خرید سشوار

- شاید مهم‌ترین ملاک برای خرید یک سشوار خوب برای شما همان سشواری است که آرایشگر‌تان از آن برای آراستن موهای شما استفاده کرده اما این طور نیست. در مرحله اول بعد از طرح نیاز برای خود باید سراغ گزینه‌ای بروید که تمام خواسته‌های شما را از یک خشک‌کننده و حالت‌دهنده مو برآورده کند. برای مثال موهای همیشه بلند و ضخیم شما، نیاز به وسیله‌ای پرقدرت و قوی و موهای کوتاه و حالت‌دار شما یک حالت‌دهنده معمولی با سرهای حالت‌دهنده متفاوت را می‌طلبد. پس برای قدم اول انتظار خود را از یک سشوار مشخص کنید.

- در قدم بعدی سراغ سشواری بروید که درجه‌بندی دما بین دمای سرد، متوسط و گرم داشته باشد تا شما در موقعیت‌های مختلف بسته به نوع نیاز‌تان بهترین استفاده را از آن داشته باشید. پس دستگاهی را انتخاب کنید که دکمه تنظیم دما و وات مشخص داشته باشد تا با توجه به نیاز‌تان شدت آن را کم یا زیاد کنید. همان‌طور که حرارت گرم، مو‌ها را حالت می‌دهد حرارت سرد هم به ثابت شدن و حفظ شکل موهای‌تان کمک ویژه‌ای می‌کند.

- اگر از آن دسته افراد هستید که سشوار کشیدن برای شما سالی یک‌بار اتفاق می‌افتد فکر خرید دستگاهی گران قیمت را نکنید چرا که با یک سشوار معمولی، کم قدرت و ارزان قیمت هم کار شما راه می‌افتد.

- موتورهای پر قدرت اما کم صدا هم که در ویژگی‌های برخی سشوار‌ها موجود هستند نعمت بزرگی محسوب می‌شوند. پس هنگام خرید به قدرت دستگاه، صدایی که از آن خارج می‌شود و دمیدن باد آن توجه داشته باشد.

- به عنوان نکته آخر بد نیست پیش از خرید با بررسی سایت‌های خرید اینترنتی و بررسی‌های کارشناسان و خواندن نظرات کاربران سایت‌های پربازدید مانند زنبیل و دیجی‌کالا از انتخاب خود مطمئن شوید. البته تحقیقات محلی از آرایشگاه‌های بزرگ و گرفتن اطلاعات از آنها هم کمک بسیار خوبی در انتخاب مناسب شما خواهد بود.

سه سشوار محبوب بازار

پیش از خرید سشوار انتظارات خود را از این دستگاه با توجه به حالت و اندازه موهای‌تان مشخص و بعد از طرح نیاز یکی از انواع آن را انتخاب کنید.

سشوار خانگی پاناسونیک مجهز به باد سرد و با سه درجه متفاوت دما و سرعت یکی از محبوب‌ترین محصولات بازار آرایشی است. این دستگاه با 2000 وات قدرت و با دو سری، متمرکزکننده و دیسپانسر و البته سیستم یون‌ساز برای از بین بردن حالت الکتریسیته موها، درخشش و مقاوم ماندن مو در برابر حرارت و گرما در صدر جدول فروش سری سشوارهای خانگی پاناسونیک قرار دارد. تولید باد سرد هم از ویژگی‌های دیگر این دستگاه است که برای افرادی که به دنبال دستگاهی قدرتمند و همه کاره برای مصارف روزانه خود هستند، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود.

موهايت را بسپار به دست باد

قیمت:  215 هزار تومان


سشوار 2000 وات بوش با موتور قدرتمند یکی دیگر از محصولات محبوب زیبایی است که با قابلیت تنظیم در سه سطح دما با استفاده از دکمه کشویی و قرار دادن سشوار در سه حالت دمای کم، دمای محافظ مو و دمای بالا همراه با دو سرعت متفاوت، ترکیب مناسبی از سرعت و دما را در کنار هم ایجاد کرده است. از طرفی این دستگاه به حالتی به نام «care» مجهز است که در آن مو‌ها را با دمای مناسب خشک می‌کند و بدون آنکه به مو‌ها آسیبی برسد به آن حالت می‌دهد. دکمه سرد فوری سشوار در قسمت پشت دسته آن حالت و مدل مو‌ها را در کوتاه‌ترین زمان حفظ می‌کند.

موهايت را بسپار به دست باد

قیمت:  168 هزار تومان


یکی از حرفه‌ای‌ترین دستگاه‌‌ها در میان سشوارهای موجود در بازار که به دلیل ظاهر زیبا و لوکس خود در سالن‌‌ها و مصارف خانگی بسیار مورد استقبال است، سشوار کوچک و خوش‌دست بابیلیس است. این شرکت که در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی پیشینه بلندی دارد، با ارائه این دستگاه با 2300 وات قدرت موتور و دو سری متفاوت برای حرفه‌ای‌ها گزینه مناسبی است. از طرفی این سشوار به دلیل داشتن سه درجه تنظیم حرارت و دو درجه تنظیم سرعت می‌تواند چند ساعت متوالی روشن و با سرعت بالای پرتاب باد مو‌ها را خشک و آراسته کند.

موهايت را بسپار به دست باد

قیمت: 276 هزار تومان
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه