گاهي آدم در كوچه و خيابان افرادي را مي بيند كه با ديدن آرايش آنها اولين چيزي كه به ذهنش مي رسد يا اين است كه طرف، آئينه اي دم دست نداشته و يا اينكه صورتش را با موم نقاشي اشتباه گرفته كه اينطور خود را <تابلو> كرده است!گاهي آدم در كوچه و خيابان افرادي را مي بيند كه با ديدن آرايش آنها اولين چيزي كه به ذهنش مي رسد يا اين است كه طرف، آئينه اي دم دست نداشته و يا اينكه صورتش را با موم نقاشي اشتباه گرفته كه اينطور خود را <تابلو> كرده است! البته ما اصلاً قصد نداريم كه در مورد آثار اجتماعي و فرهنگي و… آرايش هاي غليظ و عجيب و غريب در اين صفحه صحبت كنيم و به هر حال از قديم گفته اند <هر سخن جايي و هر نكته مكاني دارد.> اما آرايش كردن نيز مثل هر كار ديگري ظرافت هاي خاص خود را مي طلبد كه بدون در نظر گرفتن آنها آرايش ممكن است فقط يك فاجعه بامزه باشد!
به طور قطع منظور همه آدم ها و به ويژه خانم ها از آرايش كردن، زيباتر شدن است اما اين هدف مسلماً با نقاشي كردن صورت بدست نمي آيد، بلكه آرايش بايد و طوري باشد كه زيبايي هاي صورت را بيشتر جلوه دهد و نقاط ضعفي را كه احتمالاً در صورت وجود دارند، محو كند.
بنابراين، اين تصور كه آرايش هر چه غليظ تر و پررنگ تر باشد زيباتر است، به طور كلي بي معني و اشتباه است. شما مي توانيد با رعايت نكات كوچكي در مورد نح��ه استفاده ازلوازم آرايش ، به گونه اي ظاهر خود را زيباتر كنيد كه نه تنها زننده نباشد بلكه طبيعي هم جلوه كند و چهره شما راشبيه عروسكي هاي پلاستيكي نكند.كرم پودر
كرم پودر معمولاً اولين ماده اي است كه خانم ها براي آرايش كردن استفاده مي كنند و اصطلاحاً به عنوان <زيرسازي و پايه آرايش> شناخته مي شود. رنگ كرم پودر مورد مصرف بايد كاملاً هماهنگ بارنگ صورت شما باشد و به هيچ وجه نبايد رنگ پوست را تغيير ندهد. مغاير بودن رنگ كرم پودر مورد مصرف باعث مي شود رنگ پوست صورت شما با رنگ پوست بقيه بدنتان تفاوت پيدا كند و دورنگه شويد!
براي انتخاب رنگ هماهنگ با پوست، بهتر است مقداري از كرم پودر را در امتداد خط فك وآرواره خود بماليد و رنگ آنرا در انعكاس نور طبيعي، مشاهده كنيد. در صورتي كه نتوانيد بين رنگ پوست اين قسمت از صورت و قسمت هاي ديگر چهره تفاوتي قائل شويد، شما رنگ صحيح را انتخاب كرده ايد ولي در صورت مشاهده تغيير رنگ پوست صورت،بايد انتخاب خود را تصحيح كنيد. البته به طور كلي اين قانون وجود دارد كه كرم پودرهاي بارنگ پايه زرد، بسيار طبيعي تر از رنگ هاي ديگر به نظر مي رسند و براي هر پوستي از معمولي گرفته تا تيره، با توجه به درجه رنگ كرم زيبا هستند. در مقابل، سعي كنيد از كرم پودري كه پايه رنگ آن، صورتي است استفاده نكنيد، چون با ماليدن اين كرم ها به پوست، به نظر مي رسد كه ماسك به صورت خود زده ايد و حالت بسيار مصنوعي دارد. 

آرايش ابرو
براي آرايش اجزاي صورت از بالاترين قسمت، يعني ابروها شروع مي كنيم. اولين نكته اين است به طور كلي تاتو را توصيه نمي كنيم، هر چند اين روزها خيلي هم مد شده است. حتي بهتر است از كشيدن مداد ابرو، در داخل ابروها نيز خودداري كنيد. درست است كه پررنگ تر بودن ابروها نسبت به ديگر اجزاي صورت باعث زيباتر شدن چهره مي شود، اما پررنگ بودن بيش از حد ابروها هم مصنوعي به نظر مي رسد و هم باعث مي شود چهره شما شبيه شخصيت هاي كارتوني شود. در تمام مراحل آرايش بايد توجه داشته باشيد نبايد اجزاي صورت به نحو غيرطبيعي آرايش شوند چون زيبايي آرايش، به محو بودن آن است. براي پر كردن ابروها بهتر است يك رنگ از سايه چشم خود را انتخاب كنيد كه هماهنگي بيشتري با رنگ طبيعي ابروهاي شما دارد.
يك برس ابرو را كه تا حدودي نوك آن نازك تر از ساير قسمت هايش چيده شده برداريد و به <سايه چشم> به مورد نظر بماليد. سپس با چند ضربه، اضافات پودر سايه را از برس تكانده و برس را با ضربات آرام، داخل ابروي خود بماليد. اين كار را از داخلي ترين گوشه ابرو (تاج ابرو) شروع كنيد و دقيقاً در امتداد خط طبيعي ابروي خود به سمت انتهاي آن برويد. اگر تمام مراحل آرايش خود را در نور طبيعي و روشنايي روز انجام دهيد نتيجه مطلوب تري نصيب شما مي شود. 
آرايش پلك ها
اوليه نكته در مورد سايه چشم است.
آگهي
خيلي از خانم ها براي صرفه جويي در وقت، از همان رژگونه خود براي سايه چشم استفاده مي كنند ولي اين كار اصلاً مناسب نيست، چون رنگ صورتي تيره اي كه در تركيب رژگونه ها به كار مي رود، براي اطراف چشم در نظر گرفته شده است و نه تنها زيبايي چنداني ايجاد نمي كند بلكه برعكس باعث ايجاد حالت خستگي چشم ها مي شود. اگر مي خواهيد آرايش ساده اي داشته باشيد و تنها از يك رنگ براي آرايش پلك هايتان استفاده كنيد، بهتر است از رنگ هايي مثل صورتي، قهوه اي سوخته و يارنگ بژ ( قهوه اي- خاكستري) استفاده كنيد، اين رنگ ها به برس زدن اندكي احتياج دارند و در كوتاه ترين زمان مي توانند زيبايي خاصي به پلك ها ببخشند. 
خط چشم، دومين كاريست كه براي آرايش چشم ها انجام مي شود. كشيدن خط بر روي نيمي از پلك (بالا يا پايين) بهترين راه براي كوچك جلوه دادن چشم هاست كه معمولاً با هدف كلي كشيدن خط چشم، مغايرت دارد. بنابراين براي درشت تر جلوه دادن چشم ها بهتر است از ابتداي خط رويش مژه ها تا انتها (بر روي پلك بالا يا پايين و يا هر دو) خط كاملي بكشيد يعني دقيقاً از داخلي ترين گوشه چشم تا خارجي ترين قسمت آنرا با خط چشم پوشش دهيد. هنگام استفاده از ريمل نيز ابتدا مژه هاي گوشه داخلي چشم را ريمل بكشيد و بعد به سمت مژه هاي خارجي پيش برويد. 

آرايش گونه ها
اگر مي خواهيد گونه هاي شما شبيه <خط عابر پياده> به نظر نرسد، بهتر است <رژگونه> را به صورت افقي در امتداد گونه نماليد. براي ماليدن رژگونه ابتدا لبخند بزنيد و بعد بر روي برجستگي هاي <سيب مانند> گونه ها، رژگونه را بر اين ترتيب بماليد: ابتدا برس رژگونه را به طور مايل به سمت خط رويش موهاي سر ببريد ودوباره برس را روي برجستگي گونه ها پايين بياوريد تا هم اضافات رنگ از گونه جدا شود و هم رنگ اندكي پخش شود.
آرايش لب ها
براي آرايش لب ها، از رژ لبي استفاده كنيد كه خيلي پررنگ نباشد، و رنگ متوسط داشته باشد. خط لب را بعد از استفاده رژ لب، بكشيد. دقت كنيد كه خط لب خيلي پررنگ تر از رنگ رژلب نباشد. خط لب خيلي غليظ نه تنها <از مد ا فتاده> بلكه اصلاً هم زيبا نيست. براي اينكه رنگ خط لب شما زيبا و طبيعي باشد، از رنگي استفاده كنيد كه همرنگ و يا نهايتاً يك درجه تيره تر از رنگ رژلب شما باشد. در ضمن خط لب را دقيقاً روي خط طبيعي لب خود (خطي كه سطح صورت را از لب جدا مي كند) بكشيد و اگر لب هاي شما كوچك هستند از نقاشي كردن لب خودداري كنيد.
بهترين روش براي درشت تر كردن لب ها كوچك، استفاده از رژلب هايي با رنگ متوسط ( نه كم رنگ و نه پررنگ) و نيز استفاده از برق لب است. 
بهتر است بعد از كشيدن خط لب، با يك قلموي نازك، اندكي رنگ خط لب و رژ لب را با هم مخلوط كنيد تا هم، رنگ به صورت يكنواخت بر روي لب هاي شما پخش شود و هر رنگ رژ و خط لبتان با يكديگر چندان مغايرت نداشته باشند. 
آرايش اجزاي صورت، در اينجا به پايان مي رسد اما ممكن است پوست برخي افراد داراي لك هايي باشد كه احتياج به محو كردن داشته باشد. در صورت وجود لك و يا حلقه سياه دور چشم، اين مرحله را بعد از استفاده كرم پودر بر روي پوست صورت انجام دهيد.
در بازار محوكننده هايي وجود دارند كه براي محو كردن حلقه تيره زير چشم استفاده مي شوند.
اين كرم ها بهتر است يكي - دو درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد. اين محصولا ت بيشتر براي كم رنگ كردن لكه هايي استفاده شود كه بيشتر جلب توجه مي كنند، اما راه بهتر براي محو كردن لكه هاي پوست، استفاده از همان كرم پودر رنگ پوست است. كرم پودر بايد به صورت غليظ تر استفاده شود تا در نهايت لكه ها نيز به رنگ طبيعي پوست در آيند. در ضمن بهتر است همواره از محوكننده و كرم پودر با <نشان (مارك) يكسان> استفاده كنيد چون در اين صورت امكان هماهنگ كردن آنها با يكديگر بسيار آسان تر خواهيد بود. بعد از پوشاندن لك ها توسط كرم پودر، سعي كنيد با ضربات آهسته انگشت خود بر روي پوست، تمام قسمت هاي پوست صورت را هم سطح كنيد تا برجستگي بر روي پوست شما نمايان نباشد. آرايش شما تمام شد، خسته نباشيد!

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه