آرایش كردن شاید یك كار شخصی به نظر برسد ولی یك هنر است و به مرور زمان، باتوجه بیشتر زنان به حفظ جوانی و شادابی چهره‌شان تبدیل به یك علم شده است؛ علمی كه اصول و قواعد خاص خودش را دارد.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - ساقی بیاتین: آرایش کردن شاید یک کار شخصی به نظر برسد ولی یک هنر است و به مرور زمان، باتوجه بیشتر زنان به حفظ جوانی و شادابی چهره‌شان تبدیل به یک علم شده است؛ علمی که اصول و قواعد خاص خودش را دارد. حتما شما چند سالی است که از لوازم آرایش استفاده می‌کنید و به تجربه به یک سری تکنیک‌های شخصی و رنگ‌های مناسب‌تر دست یافته‌اید و به این رنگ‌ها و روش‌ها عادت کرده‌اید ولی شاید آنها واقعا برازنده چهره شما نباشند و شما با انتخاب رنگی بهتر، بتوانید چهره‌ای زیباتر برای خود بسازید. این گزارش را بخوانید تا بدانید چه تیپ چهره‌ای دارید و با استفاده از چه رنگ‌هایی می‌توانید بهترین و زیباترین چهره را برای خودتان بسازید.

تناسب رنگ ها؛ راز زیبایی شما

چهره بلوند (موهای روشن با صورت سرد)

بهترین رنگ‌ها برای سایه:

خاکستری زغالی، آبی آسمانی، یاسی و گوجه‌ای. ریمل خاکستری برای این افراد بهتر از ریمل‌های مشکی است.
 
بهترین رنگ رژگونه:

صورتی ملایم

بهترین رنگ های رژلب:

صورتی کم رنگ، یاسی، قهوه‌ای با ته‌رنگ صورتی

بزرگترین اشتباه برای چهره‌های بلوند سرد، استفاده از رنگ‌های زرد و نارنجی در آرایش است. چهره‌های بلوند با این رنگ‌ها بیمارگونه به نظر می‌رسند. البته این تیپ چهره در میان ایرانیان زیاد نیست و اغلب بانوهای ایرانی چهره ای گرم دارند ولی خانم‌هایی که با استفاده از مش مو و رنگ ابرو چهره خود را به تیپ بلوند سرد نزدیک می‌کنند، باید از این رنگ‌ها در آرایش استفاده کنند. چهره‌های بلوند سرد بهتر است به جای رنگ‌های تند زرد و نارنجی از رنگ‌های خنک خاکستری، آبی و صورتی در آرایش خود استفاده کنند تا چهره‌شان جذاب‌تر به نظر برسد. از طرف دیگر مراقب باشید با استفاده بیش از حد از رنگ‌های خنک، چهره‌تان را رنگ‌ورو رفته نکنید.  اگر می‌خواهید چشم‌های کم‌آرایش و لب‌های بی‌رنگی داشته باشید، به‌طور مفصل از ریمل استفاده کنید. آخرین قدم در آرایش چهره‌های بلوند هم استفاده از یک رژگونه ملایم و کم‌رنگ است. اگر چهره بلوند سردی دارید، هیچ وقت سراغ رژگونه‌ای پررنگ‌تر از صورتی ملایم نروید.

چهره بلوند (موهای قهوه‌ای روشن با صورت گرم)

بهترین رنگ های سایه:

قهوه‌ای، طلایی و سبز براق و زرد ملایم

بهترین رنگ رژگونه:

قهوه‌ای گندمی

  بهترین رنگ های  رژلب:

قهوه‌ای طلایی، صورتی چرک و برنز

اگر صورت شما ته‌رنگ زرد یا طلایی دارد، باید از رنگ‌های بنفش و صورتی پررنگ در انتخاب سایه خودداری کنید. این رنگ‌ها صورت شما را رنگ‌پریده نشان می‌دهند و باعث می‌شوند سیاهی و گودی دور چشم‌تان عمیق‌تر و پررنگ‌تر به نظر برسد. سایه‌های کم‌رنگ‌تر به صورت شما با موهای قهوه‌ای روشن لطافت بیشتری می‌دهند پس از سایه و رژگونه پررنگ در آرایش‌تان استفاده کنید. در استفاده از رژگونه هم دقت کنید چون رژگونه تیره، شما را مسن‌تر نشان می‌دهد. برای تکمیل آرایش‌تان مقدار کمی از رژگونه کم رنگ و برنز را روی استخوان گونه، سربینی و چانه بمالید تا چهره گرم و دلنشین شما را گرم‌تر و گیراتر نشان دهد.

موهای قرمز با صورت بی‌رنگ

بهترین رنگ‌ها برای سایه:

نارنجی، خاکی، سبز روشن و برنز

بهترین رنگ رژگونه:

صورتی چرک، رژگونه رنگ پوست با دانه‌های براق

بهترین رنگ های رژلب:

قرمز نارنجی، صورتی و آجری

موقرمز‌ها در آرایش باید از یک قانون ساده پیروی کنند؛ هرچه ساده‌تر، بهتر. برای آرایش چشم فقط از یک رنگ استفاده کنید؛ رژلب کم‌رنگی بمالید. اگر در این گروه جای دارید، سایه سبز، صورتی و رنگ‌های طیف قهوه‌ای به چهره شما می‌آید. ترجیحا از رژگونه استفاده نکنید ولی اگر به یک ‌مهمانی شب دعوت شده‌اید و باید آرایش کاملی داشته باشید، از صورتی چرک و رژگونه‌های براق‌کننده استفاده کنید. بهترین ترکیب رنگ آرایشی برای خانم‌های موقرمز با صورت رنگ‌پریده، سایه سبز و قهوه‌ای با رژلب نارنجی و گلی است. بانوانی با این تیپ چهره بهتر است از ریمل‌های قهوه‌ای به جای ریمل مشکی استفاده کنند چون ریمل مشکی روی این تیپ چهره‌ها غیرطبیعی به نظر می‌رسد. از ریمل قهوه‌ای استفاده کنید و هیچ وقت ریمل را در آرایش‌تان فراموش نکنید چون مژه‌های شما رنگ خاصی ندارد و این ریمل به چشم‌های شما جذابیت می‌دهد.

موهای تیره با صورت گرم

بهترین رنگ‌ها برای سایه:

سبز زیتونی، قهوه‌ای شکلاتی، قرمز و نارنجی چرک

بهترین رنگ های رژگونه:

قهوه‌ای گندمی، صورتی براق در زمان‌های خستگی

بهترین رنگ های رژلب:

کشمشی، قهوه‌ای شکلاتی، قرمز و نارنجی

صاحبان این چهره‌های گرم باید با استفاده از رنگ‌های تیره در سایه، چهره خود را گرم‌تر نشان دهند تا به زیبایی و جذابیت چهره‌شان بیفزایند. اگر دارای چنین چهره‌ای هستید، در صورت خود دقت کنید. ته‌رنگی از سبز، آجری، خرمایی یا قهوه‌ای شکلاتی را در صورت‌تان می‌بینید؛ از همین رنگ‌ها باید در آرایش صورت‌تان استفاده کنید. برای استفاده مکرر و روزانه از رژگونه می‌توانید از رنگ قهوه‌ای گندمی برای رژگونه خود استفاده کنید اما هنگامی که خسته هستید، سراغ رنگ صورتی گرم برای رژگونه بروید. خستگی چهره، فرد را زرد نشان می‌دهد؛ شما با رژگونه صورتی این زردی را از چهره خود دور می‌کنید.

موهای تیره با صورت بی‌رنگ

بهترین رنگ‌ها برای سایه:
 
خاکستری، مشکی و نقره‌ای

بهترین رنگ رژگونه:

صورتی

بهترین رنگ های رژلب:
 
صورتی گلی، قرمز خونی و ارغوانی

تضاد میان رنگ مو و رنگ چهره شما بهترین امکان برای انجام یک آرایش کامل است. شما می‌توانید آرایش کامل چشم و رژلب پررنگ، هر دو را با هم روی چهره‌تان امتحان کنید. تضاد میان رنگ چشم و رنگ رژلب را برای یک آرایش خوب امتحان کنید. مثلا از رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای شکلاتی و خاکستری برای سایه چشم استفاده کنید و رژلب گلی، قرمز خونی بمالید. این تضاد، چهره جذابی به شما می‌دهد. هرقدر بخواهید، می‌توانید آرایش چشم و رنگ رژلب‌تان را کم و زیاد ‌کنید ولی حواس‌تان باشد حتما از رژگونه صورتی چرک برای تکمیل آرایش‌تان استفاده کنید. این رنگ رژگونه برای جذاب کردن چهره شما ضروری است.

موهای تیره با صورت سبزه روشن

بهترین رنگ‌ها برای سایه:

خاکستری زغالی، قهوه‌ای شکلاتی، صورتی کم‌رنگ، یاسی و آبی آسمانی به همراه ریمل مشکی
 
بهترین رنگ های  رژگونه:

اگر از سایه‌های روشن و رنگی استفاده می‌کنید، صورتی براق مناسب است اما اگر سایه تیره زده‌اید، رژگونه قهوه‌ای با ته‌رنگ قرمز مناسب‌تر است.

بهترین رنگ رژلب:

براق بدون رنگ، قهوه‌ای شکلاتی سوخته، صورتی کم‌رنگ و براق

شما برخلاف رگه‌های تیره چهره‌تان و سبزه‌رو بودن‌تان، چهره سردی دارید؛ به همین دلیل به جای رنگ‌های روشنی که به افراد سبزه پیشنهاد می‌شود، سراغ سایه‌های رنگی بروید تا یک تضاد جذاب و زیبا روی چهره‌تان ایجاد کنید و از طرف دیگر به چهره‌تان رنگ بدهید. سایه‌های رنگی را با یک رژلب ساده و کم‌رنگ همراه کنید تا هماهنگی چهره‌تان به هم نریزد. اگر نمی‌خواهید از سایه‌های رنگی استفاده کنید، سایه تیره (از طیف خاکستری) با رژلب کم‌رنگ هم انتخاب خوبی برای شماست.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه