دانه و برگ های شنبلیله به عنوان ادویه مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه که خواص دارویی زیادی داشته و بیماری های متعددی را درمانمی کند.نتایج بررسی های متعدد نشان می دهد، مصرف روزانه۵۶ گرم تخم شنبلیله، به طور چشمگیری خطر بروز حمله قلبی را کاهش می دهد و در کاهش کلسترول وقند در بیماران دیابت نوع ۲ نقش دارد.

دانه و برگ های شنبلیله به عنوان ادویه مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه که خواص دارویی زیادی داشته و بیماری های متعددی را درمانمی کند.نتایج بررسی های متعدد نشان می دهد، مصرف روزانه۵۶ گرم تخم شنبلیله، به طور چشمگیری خطر بروز حمله قلبی را کاهش می دهد و در کاهش کلسترول وقند در بیماران دیابت نوع ۲ نقش دارد. با ایجاد احساس سیری در فرد به کاهش وزن کمک می کند. مخلوطی از ماست و مقداری تخم پودر شده شنبلیله را پس از صرف غذامیل کنید تا باعث کاهشوزن شود.

شیر در زنان شیرده را افزایش می دهد.

برای کاهش میزان قند خون یک قاشق چای خوری دانه شنبلیله ناشتا بخورید. مانع بروز چین و چروک، دانه های سرسیاه، خشکی و جوش های قرمز می شود. ضماد تهیه شده از برگ های تازه شنبلیله و آب را روی صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید. ناراحتی های مربوط به قاعدگی را کاهش می دهد. مصرف شنبلیله، مانع ریزش مو و به وجود آمدن شوره سر می شود. خاصیت ضدالتهابی آن، زخم های خارجی یا کبودی را التیام می بخشد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه