بینی به عنوان یک ساختار کمپلکس و برجستگی در وسط صورت، مستعد در معرض قرار گرفتن عوارضی مانند تروما، عفونت، تومور و ضربه های تنبیهی می باشد. بینی بد فرم یا درشت و دارای فرمت کج ممکن است اعتماد به نفس افراد حساس را ...

دکتر حسن شایان


دکتر شایان

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی
عضو جامعه جراحان ایران
عضو انجمن تحقیقات راینولوژی ایران


دکتر حسن شایان

جراحی زیبایی بینی - روش ها و شرایط - تصویر 3    

جراحی بینی

بینی به عنوان یک ساختار کمپلکس و برجستگی در وسط صورت، مستعد در معرض قرار گرفتن مقابل تروما، عفونت، تومور و ضربه های تنبیهی می باشد. بینی بد فرم یا درشت و دارای فرمت کج ممکن است اعتماد به نفس افراد حساس را در جامعه کاهش دهد و نیاز به اصلاح و زیبا سازی آن روز به روز بیشتر شود. در عین حال زیبا سازی بینی به همراه تامین سلامت با حفظ فیزیولوژی بینی و راحتی تنفس پس از عمل برای مراجعین خواهان عمل پلاستیک بینی اهمیت زیادی دارد.
راینو پلاستی ترکیبی از هنر، علم و تکنیک های کلینیکی جدید بوده و افق روشنی از زیبایی و سلامت می باشد چرا که در عمل جراحی بینی سلامت و تنفس نباید فدای زیبایی محض شود.
دکتر حسن شایان
بینی، نقش مهمی در تنفس داشته و مقاومت تعیین کننده تنفس را ایجاد می کند و به صورت گردشی هر سه تا چهار ساعت، یک سمت به صورت غالب در تنفس ریه ها سرنوشت ساز قرار می گیرد.
تنفس در هوای گرم یا سرد توسط بینی تنظیم شده و هوایی که وارد ریه ها می شود مناسب شرایط فیزیولوژی موجود در ریه ها بوده و دمای آن 5/37 درجه است.
دکتر حسن شایان
همچنین تنظیم تنفس در هوای خشک یا مرطوب توسط بینی انجام می شود و رطوبت لازم ریه ها وارد آنها می گردد و تسویه هوای آلوده و آکنده از گرد و غبار و ذرات موجود در هوا توسط بینی انجام شده و هوای پاک را وارد ریه ها می کند.
لازم به ذکر است در متد های جدید و مدرن جراحی در مورد بینی های گوشتی که نیاز به تقویت تیپ بینی و درسوم (پشت) بینی و دریچه های تنفسی آن توسط غضروفهای بینی است، نتایج گرفته شده درصد بالایی از رضایت بیمار را جلب کرده است.
دکتر حسن شایان

جراحی بینی به روش باز و بسته عمل شده و اگر باز عمل شدند روز سوم یا چهارم بعد از جراحی، بخیه ها برداشته می شوند.
بیمار بعد از جراحی می تواند عصر همان روز از بیمارستان مرخص شود و در منزل استراحت نسبی داشته باشد.
 معمولاً اگر اتفاق خاصی روی ندهد بعد از جراحی، تامپون نخواهد داشت و می توانند با خوب شدن حال عمومی، با سرم نمکی بینی خود را بشوید و تنفس نماید.

دکتر حسن شایان

روز هفتم تا دهم بعد از عمل جراحی، گچ مریض برداشته میشود و مریض می تواند از فردای آن روز به کارهای عادی روزانه بپردازد. چسب بینی برچسب نیاز مریض و حدود 30 تا 42 روز نگه داشته می شود.


دکتر شایان

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی
عضو جامعه جراحان ایران
عضو انجمن تحقیقات راینولوژی ایران

دکتر حسن شایان

دکتر حسن شایان

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، ابتدای ظفر، ساختمان سبز، واحد 19
تلفن: 23 69 22 22نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه