اگر دارای موهای بلندی هستید و قصد رنگ کردن موی خود را دارید ، باید بدانید برای موهای بلند چند توصیه طلایی را باید یاد بگیرید تا در هنگام و بعد رنگ کردن موها دچار مشکل نشوید و یک نتیجه دلخواه را داشته باشید.

اگر دارای موهای بلندی هستید و قصد رنگ کردن موی خود را دارید ، باید بدانید برای موهای بلند چند توصیه طلایی را باید یاد بگیرید تا در هنگام و بعد رنگ کردن موها دچار مشکل نشوید و یک نتیجه دلخواه را داشته باشید.

www.takroj.ir 3000787 

چه برای رنگ کردن موهای خود یا موی فرد دیگر که بلند می‌باشد باید این نکات را رعایت کنید.

 

استفاده از ابزار مناسب

اگر اولین بار نیست که موهایتان را رنگ می‌کنید، ممکن است وسوسه شوید که سریعا رنگ را روی موها گذاشته و چند مرحله را حذف کنید. اما وقتی که موهای بلندی دارید، باید زمان بیشتری را صرف کنید و از رنگ کردن تمام نقاط آن مطمئن شوید.

 

قبل از شروع، چند کلیپس پلاستیکی دم دست بگذارید. در حالت ایده آل باید بتوانید با یک دست این کلیپس‌ها را باز و بسته کنید.

 

 

www.takroj.ir 3000788


همه جای مو یکسان رنگ نمی‌خورد

کدی لی، متخصص رنگ مو که مشتریان معروفی همچون مولی سیمز و کریستی برینکلی دارد، می‌گوید: هنگام رنگ کردن موهای بلند، نکته‌ی کلیدی این است که به یاد داشته باشید باید وقت بیشتری را صرف ریشه‌های مو کنید تا انتهای مو.

 

به این دلیل که انتهای موها به طور معمول نازک تر است، رنگ مو را سریع تر به خود جذب می‌کند. اما ریشه‌های مو اولین بار است که رنگ می‌خورند.

 

در نتیجه ریشه‌ها به زمان بیشتری احتیاج دارند تا پوششی یکسان با دیگر نقاط مو پیدا کنند.

 

لی توصیه می‌کند برای اینکه مانند یک متخصص حرفه‌ای موهایتان را رنگ کنید، در طول زمان رنگ کردن، از مرطوب کننده استفاده کنید.

 

وقتی که بعنوان مرحله‌ی اول، ریشه‌های مو را رنگ زدید، از یک روغن مو برای ایجاد رطوبت بیشتر در انتهای مو استفاده کنید.

 

وقتی کار رنگ کردن موها به میانه‌ی راه رسید (برای مثال دقیقه‌ی ۱۵ از ۳۰ دقیقه‌ای که برای رنگ کردن نیاز است) رنگ باقیمانده را به انتهای مو بزنید. به دلیل چرب و مرطوب کردن، انتهای موها الان آماده رنگ‌پذیری است، و رنگ بطور یکسان به همه جای آن نفوذ خواهد کرد و فرایند رنگ پذیری بطور یکنواخت ادامه پیدا می‌کند.

 

اگر از استفاده‌ی روغن مو بیزارید، یک روش قدیمی‌دیگر هم وجود دارد.

 

قبل از رنگ کردن، پایین موهایتان را به اندازه‌ی یک تا دو سانتی‌متر کوتاه کنید. این روش، احتمال اینکه موهای بالای سر روشن تر و انتهای آن تیره تر شود را کم می‌کند!

 

 

و در اخر باید بدانید : خرید رنگ موهای گران قیمت نشان دهنده بهتر رنگ شدن موهای شما نیستند،  بلکه برای داشتن رنگ موی زیبا در گرو دانش شما در مورد چگونگی رنگ موها می‌باشد.

 

با تشکر از سرخاب سفید اب

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه