داشتن مجموعه‌ مناسبي از برس‌ها، دوقلوها و پرچین‌های حرفه‌ای به شما كمك مي‌كند براي داشتن چهره‌اي مناسب ميانبر بزنيد اما آيا مي‌دانيد هر يك از آنها چه كاربردي دارند؟

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز - نسرين خسروشاهي: اين روزها لوازم آرايشی تنوعي گسترده پيدا كرده‌اند و براي خريد برس، موچين، فرمژه و ديگر لوازم آرايشي انتخاب‌هاي زيادي داريد. براي همين است كه قبل از خريد بايد خودتان را آماده كنيد و بدانيد هر وسيله چه كاربردي برای‌تان دارد.

مثلا اگر يك مجموعه كامل از قلموهاي آرايشي را مي‌خريد، آیا موارد استفاده آنها را مي‌دانيد؟ با موچين انبري بهتر كار مي‌كنيد يا موچين قيچي؟ حالا وقت آن است نگاهي به لوازمي كه با كاربردهاي جديد به بازار آمده بيندازيد و بدانيد بايد تجديدنظر كنيد يا نه! اين راهنما را تا انتها بخوانيد تا بدانيد چه مدل لوازم آرايشی براي‌ كاري كه مي‌خواهيد انجام دهيد، مناسب است.

برس سايه چشم:

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

در آرايش‌هاي كلاسيك نبايد سايه را در حجم زياد و كلفت پشت پلك‌تان بزنید. در اين نوع آرايش‌ها بايد سايه مانند خط چشم اما رنگي عمل كند. بهتر است برس‌هايي كه سر ناز�� و زاويه‌دار دارند را براي اين كار انتخاب كنيد. اين وسيله با موهاي ظريف و نازكي كه دارد مي‌تواند يك نوار باريك سايه پشت پلك و نزديك رويش مژه‌ها ايجاد كند و مژه‌هاي‌تان را پرتر نشان دهد. زاويه‌دار بودن اين برس موجب مي‌شود كنترل بيشتري در كشيدن خط سايه داشته باشيد.


 برس برنزه كردن:

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

اگر از كرم‌هاي اتوبرنز استفاده مي‌كنيد، نبايد آن را در هر جهتي كه مي‌خواهيد بماليد. كرم بايد رو به بالا روي پوست ماليده شود و به همين دليل نياز به برس‌ پهني داريد كه مانند برس نقاشي با حركت به جلو و عقب كرم را روي بدن‌تان يكنواخت پخش كند. اين برس مربعي لايه‌بندي خاصي دارد و نمي‌گذارد هيچ خطي روي بدن‌تان بماند. يادتان باشد در ناحيه سينه، برس را به صورت افقي بماليد تا پوشش بهتري داشته باشد.


برس ابرو:

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

ابروها گاهي در برخي قسمت‌ها رشد نمي‌كنند يا حتي دچار شكستگي مي‌شوند، بنابراين شايد نتوان دو ابروي مشابه و به شكل طبيعي داشت پس نياز به استفاده از سايه يا مداد به وجود مي‌آيد. استفاده از برس جلوه طبيعي‌تري نسبت به مداد به ابروها مي‌دهد. اين برس دوكاره سري تخت دارد كه با موهاي نسبتا ضخيم كمك زيادي به حالت دادن ابرو مي‌كند. اول آن را به سايه ابرو بزنيد و در نقاطي كه رشدي ندارد بكشيد، بعد با سر ديگرش که شانه‌اي است آن را مرتب كنيد تا ابرو شكل طبيعي داشته باشد.


برس خط چشم:

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

براي كشيدن خط چشم جامد نبايد از هر قلمويي استفاده كنيد چون ممكن است آن خط چندان صاف درنيايد و خيلي پهن شود و درنهايت چشم‌هاي‌تان را كوچك نشان دهد. براي كشيدن خط چشم زيبا و نازك اين برس به دادتان مي‌رسد. برس خط چشم روي خط مژه شما به راحتي حركت كرده و خط صافي ايجاد مي‌كند. بعد از آن اگر بخواهيد با نوك اين برس مي‌توانيد سايه هم ايجاد كنيد.


برس محوكننده:

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

تصميم داريد قسمت پاييني پشت پلك يك رنگ سايه و قسمت بالايي آن رنگ متفاوتي بزنيد! بايد بدانيد زماني اين آرايش زيبا مي‌شود كه خط جداكننده‌اي بين اين دو سايه وجود نداشته باشد و اين دو رنگ در نقطه اتصال در هم مخلوط شوند. براي اين كار، برس محوكننده توصيه مي‌شود كه اين خط اتصال را به راحتي محو مي‌كند.


 برس گونه:

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

فكر نكنيد يك رنگ رژگونه هميشه آن چيزي را كه انتظار داريد به شما مي‌دهد، گاهي لازم است چند رنگ را با هم استفاده كنيد. براي اين كار نبايد از برسي كه موهاي صاف و تيز دارد و خطي صاف روي گونه‌ها تا شقيقه‌ها مي‌گذارد، استفاده كنيد. براي اين كار برس گونه بايد شكل مخروطي و كركي داشته باشد تا راحت‌تر رنگ‌ها را در خودش تركيب كند و روي استخوان‌هاي گونه حركت كرده و خطي ايجاد نكند.


 برس سايه:

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

اگر خواستيد سايه پهن پشت پلك‌تان بزنيد بهتر است از برس‌هايي كه سري گرد دارند استفاده كنيد. اين برس كه سري گرد، نسبتا كوچك و نرم دارد براي زدن سايه‌هاي پودري و كرمي روي پلك بالايي بسيار مناسب است و دسترسي راحت به پشت پلك و زير پلك را ميسر مي‌کند. اين برس همچنين كمك مي‌كند اضافات مواد آرايشي را به راحتي از پوست پاك كنيد و رنگي يكدست به وجود آوريد.


 برس هلالي زير چشم:

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

اشتباه‌تان اينجاست كه با دست كانسيلر را زير چشم‌تان پخش مي‌كنيد و از محدوده اصولي خارج مي‌شويد. اين برس هلالي درست زير چشم‌ها قرار مي‌گيرد و اجازه مي‌دهد زير چشم‌ها به خوبي با كانسيلر پوشيده شود بدون اينكه به ديگر قسمت‌هاي پوست‌تان کرم ماليده شود. اين برس براي روشن كردن قسمت‌ داخلي و گوشه چشم هم مناسب است، ضمن آنكه كمك مي‌كند پوست زير چشم رنگي نشود.


 برس لب:

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

اگر رژ لب از كاسه‌اي استفاده مي‌كنيد حتما بايد از برس براي زدن آن روي لب‌ها استفاده كنيد. اين برس براي كشيدن خط لب هم مناسب است. با كمك نوك سفت و تخت اين برس خط زنده‌اي دور لب‌هاي‌تان بكشيد و بعد از مشخص كردن محدوده آن، داخل لب را از مركز به سمت گوشه‌هاي لب با رژ پر كنيد. ماندگاري رژ لب با استفاده از اين برس‌ها بدون شك بيشتر است.


شانه ابرو، دوطرفه براي بلند نشان دادن ابرو :

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

شانه ريملي ابرو براي پركردن و شكل دادن آن بسيار مناسب است، سمت زاويه‌دار بزرگ براي پر كردن مناطق پراكنده از ابرو به كار مي‌رود و سمت ديگر آن هم براي مرتب و جهت‌دار كردن موها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.


برس پنكيك وكرم‌پودر:

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

وقتي كرم‌پودر را روي صورت مي‌زنيد، بايد قسمت‌هايي از صورت را با كرم پودر اضافه به رنگ يكسان برسانيد. براي اين كار نبايد دوباره روي آن كرم پودر بزنيد بلكه بايد اين برس را كمي روي كرم‌پودر بزنيد و بعد كم‌كم روي قسمت‌هاي كناري صورت كه تيره‌تر است بماليد و در همان قسمت جذبش كنيد. تاثير استفاده از اين برس براي كرم‌پودر اين است كه چهره شما حالتي درخشان‌ پيدا مي‌كند. به اين ترتيب همه قسمت‌هاي پوست يكنواخت مي‌شود.

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

براي استفاده از پنكيك به‌جز پد بايد از برس هم استفاده كرد تا نقاطي از پوست كه دسترسي با پد را سخت مي‌كند، خوب پوشيده شود. برس پنكيك را زير چشم‌تان بكشيد، نزديك مژه‌ها و گوشه چشم را با پودر خوب بپوشانيد. براي اين كار بايد با برس ضربه‌هاي آرامي به پنكيك بزنيد و به آهستگي آن را روي صورت‌تان به همان شكل ضربه‌اي بماليد.


برس بادبزني:

گاهي اوقات در استفاده از پنكيك زياده‌روي مي‌كنيد و نمي‌دانيد چطور آن را از صورت‌تان كم كنيد. براي اين كار برس بادبزني بهترين وسيله است. اين وسيله بدون آنكه صدمه‌اي به كل آرايش‌تان بزند اضافات پنكيك، سايه يا حتي رژگونه را از صورت‌تان پاك مي‌كند بدون آنكه ردي روي صورت ايجاد كند. علاوه بر برس بادبزني برس‌هاي ديگري هم هستند كه پهن و تخت‌اند و تقريبا همين كار را مي‌كنند.

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

برس صورت يك برس پهن و تخت است كه براي يكپارچه كردن آرايش صورت‌ استفاده مي‌شود. موهاي اين نوع برس كمك مي‌كند اگر از كرم پودرهاي مايع يا پنكيك استفاده كرديد و به رنگ يكنواختی روي كل پوست نرسیدید، با اين برس كار يكسان‌سازي را انجام دهيد.


برس‌ها را چطور تميز كنيم

از آنجا كه برس‌هاي آرايشي هر روز با پوست شما در تماس هستند، مي‌توانند مخزن باكتري‌ها باشند. اين باكتري‌ها مي‌توانند باعث ايجاد عفونت‌هاي بيشتر شوند، ضمن اينكه برس‌ها زماني كه تميز باشند بهتر عمل مي‌كنند و باعث نرمي پوست و ماندگاري بيشتر آرايش مي‌شوند. حداقل ماهي يك بار برس‌هاي‌تان را بشوييد. براي اين كار مراحل زير را طي كنيد:

 با شامپو بشوييد

برس‌تان را در ظرفي كه شامپوي بچه ريخته‌ايد بچرخانيد.

با آب شست‌وشو دهيد

آب گرم را باز كنيد و برس را در جريان آب گرم قرار دهيد تا خوب شامپو از میان موهاي برس برود، اين كار باعث مي‌شود چربي‌ها از آن زدوده شوند.

خشك كنيد

آب اضافي برس را با حوله بگيريد وموهای برس را حالت دهید و به آن شكل دهيد. براي اين‌كار با دست‌هاي تميز موهاي قلمو را در جهت مناسب بكشيد. بهتر است اين كار را شب انجام دهيد و تا صبح به برس دست نزنيد تا خشك شود.


موچين سركج

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

 اين موچين را هم آرايشگران انتخاب مي‌كنند و هم خانم‌هايي كه چندان حرفه‌اي نيستند. كج بودن نوك آن باعث كندن راحت‌تر مو می‌شود. ضمن آنكه ديد كافي براي انجام كار را هم به شما مي‌دهد.


موچين نوك‌تيز

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

 اين موچين براي نقاطي كه دسترسي كمتری به آنها وجود دارد مناسب است و براي بيرون كشيدن موهاي بسيار نازك خوب عمل مي‌كند، به‌شرطي كه مراقب باشيد موها، سركن نشوند و نوك تيز آن باعث بريده شدن مو و باقي ماندن ريشه در پوست نشود.


موچين نوك‌تخت

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

 اين موچين براي از بين بردن موها در يك منطقه بزرگ‌تر خوب است. از اين موچين مي‌توانيد براي از بين بردن موهاي زائد جاهاي ديگر صورت مثل چانه هم استفاده كنيد.


موچين هلالي

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

 اين موچين مانند وكس عمل مي‌كند و موهاي سخت را به راحتي از جا مي‌كند، پس تلاش زيادي براي خارج كردن موها لازم نيست، اين موچين كار شما را آسان مي‌كند.


موچين چراغ‌دار

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

 گاهي اوقات نور كافي براي ديدن موهاي اضافي وجود ندارد، براي همين موچين‌هاي چراغ‌دار گزينه مناسبي به نظر مي‌رسند. نور اين موچين كمك مي‌كند ريزترين موها را در هر فضايي ببينيد.


موچين قيچي

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

 اين نوع موچين براي افراد حرفه‌اي مناسب است چون سر آن نازك‌تر است و استفاده از آن تبحر مي‌خواهد. با اينكه اين نوع موچين كنترل راحت‌تري دارد اما به دليل نوك تيزي كه دارد، بايد با تبحر خاصي به كار گرفته شود.


فرمژه فلزي با دسته تخت

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

اين نوع فرمژه كمك مي‌كند به راحتي به مژه فشار وارد كنيد و كنترل‌تان براي اين كار بيشتر شود. اين وسيله براي آنهايي كه انگشتان كلفت دارند و به سختي از انواع كلاسيك استفاده مي‌كنند هم بسيار راحت است. مراقب باشيد كه اين فرمژه را خيلي به انتهاي مژه‌هاي‌تان نزديك نكنيد.


فرمژه حرارتي

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

اگر مژه‌هاي‌تان به هيچ عنوان فر نمي‌شود يا آنقدر نازك و كوتاه است كه با انواع فلزي نمي‌توان آن را فر كرد بهتر است از انواع حرارتي استفاده كنيد. فقط حواس‌تان باشد در جهت مخالف مژه‌هاي‌تان آن‌را فشار دهيد و آنقدر نگه‏ داريد كه فر بخورد. اين مورد براي افرادي كه كاشت مژه انجام داده‌اند يا مژه‌هاي شكننده دارند بسيار مناسب است چون احتمال شكستن آن نسبت به انواع فلزي بسيار كمتر است.


فرمژه كلاسيك فلزي

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

براي مژه‌هاي معمولي كه نه خيلي بلند و نه خيلي كوتاه هستند فرم كلاسيك فرمژه مناسب است. اين فرمژه‌ها دو نوع دارند؛ نوعي كه هلالي‌تر هستند و نوع تخت‌. در مدل‌هاي تخت مي‌توانيد فرمژه را به ريشه مژه‌ها نزديك‌تر كنيد و بيشتر مژه‌ها را فر كنيد. با اين نوع فرمژه بايد در يك فشار بتوانيد به نتيجه دلخواه برسيد.


فرمژه فشاري

بيوگرافي لوازم آرایشی محبوب شما

 اگر تا به حال از فرمژه استفاده نكرده‌ايد انواع معمول و فلزي ممكن است كمي خطرناك به نظر برسند، بنابراين فرمژه فشاري پلاستيكي كار را براي شما راحت‌تر مي‌كند. تنها نكته اينجاست كه اين نوع از فرمژه به اندازه انواع فلزي قوي نيست و شايد نتواند موج كافي را با يك بار فشار به وجود آورد، به همين دليل بايد تعداد دفعات آن را زياد كنيد و هر بار مدت زمان بيشتري آن را روي مژه‌هاي‌تان نگه‌داريد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه