پیدایش چين و چروك‌هاي دور، گوشه، بالا و كنار چشم بدترين اتفاق براي كساني است كه پا به سن مي‌گذارند. چين و چروك‌هايي كه مثل گسل‌ها و چين‌خوردگي‌ها هر وقت به آينه نگاه مي‌كنيد اعصاب‌تان را خرد مي‌كند.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز - مرجان علی احمدی: پیدایش  چين و چروك‌هاي دور، گوشه، بالا و كنار چشم بدترين اتفاق براي كساني است كه پا به سن مي‌گذارند. چين و چروك‌هايي كه مثل گسل‌ها و چين‌خوردگي‌ها هر وقت به آينه نگاه مي‌كنيد اعصاب‌تان را خرد مي‌كند. همين‌هايي كه مثل پنجه‌هاي كلاغ است و ردهایی روي پوست دور چشم‌تان انداخته كه انگار هموار كردنش بعيد به نظر مي‌رسد. اما لطفا نااميد نشويد؛ براي هر دردي درماني وجود دارد ديگر چه برسد به اين پنجه‌هاي كلاغ. پنجه‌هايي كه مي‌توانيد با ماساژ و راه‌هاي طبيعي خودتان در خانه از پس‌شان بربيايد تا  از راهي كه آمده‌اند، برگردند. همين حالا دست به كار شويد. با دست‌ها و انگشت‌هاي‌تان مي‌توانيد اين چين‌ها را صاف كنيد.

ماساژ‌های جوان کننده پوست

خطوط ريز اطراف چشم‌ها كه اصطلاحا به آن «پنجه كلاغي» گفته مي‌شود شما را خيلي بزرگتر از سن‌تان نشان مي‌دهد. يك روش فرانسوي براي از بين بردن اين خط‌ها وجود دارد؛ هر روز صبح وقتي مي‌خواهيد صورت‌تان را بشوييد يك حوله يا يك ليف صورت سرد و تميز را براي چند دقيقه روي چشم‌هاي‌تان بگذاريد. بعد از اين كار با يك كرم ضد چين و چروك روي پنجه‌هاي كلاغ دور چشم‌تان را بپوشانيد و به مدت 10 دقيقه به آرامي اين خطوط را با انگشت از گوشه خارجي چشم به طرف شقيقه ماساژ دهيد. هميشه در همين جهت و در امتداد چين‌ها به‌طور افقي پوست و عضلات‌تان را ماساژ دهيد؛ هيچ وقت انگشت خود را بالا و پايين نبريد.

چين‌ها را كادو كنيد

هر شب قبل از رفتن به تختخواب اول آرايش‌تان را پاك كنيد و بعد روي چين‌هاي پنجه كلاغي نوار چسب بچسبانيد. نوار چسب اگر كاغذي و چسب پانسمان و ضدحساسیت باشد بهتراست. بگذاريد تمام شب اين چسب روي پنجه‌ها بماند. قبل از اينكه نوار چسب را روي چين‌ها بزنيد با دو انگشت خود چين‌ها را كامل بكشيد تا صاف شود و بعد روي آنها چسب بزنيد. براي اين كار يك انگشت را نزديك انتهاي خارجي ابرو بگذاريد و انگشت ديگر را تقريبا به فاصله 5/2سانتي‌متر زير آن قرار دهيد و دو انگشت را از هم دور كنيد تا پوست نيز كشيده شود؛ سپس نوار چسب را بچسبانيد. این کار باعث می‌شود چین‌ها براثر کشش باز شوند و سلول‌های پوست دوباره ساخته شود.

ماساژ درمانی ابرو و صورت

 همه اعضاي صورت به هم ربط دارند؛ اگر اخم كنيد همه عضلات درگير مي‌شود و همزمان با هم براي همه جاي صورت بايد منتظر چين و چروك و شكستگي باشيد. اما ماساژ هم همين خاصيت را دارد. اگر صورت را ماساژ دهيد، يعني همه عضلات آن را درگير كرده‌ايد و مي‌توانيد جلوي پيشرفت چين‌ها را بگيريد.

پیشگیری کنید

چين و چروك‌ها منتظر يك لحظه غفلت‌ هستند تا هجوم بياورند؛ براي اينكه به آنها پاتك بزنيد، در هر ساعت از روز كه 10 دقيقه وقت آزاد داريد اين حركت‌هاي تمريني را انجام دهيد تا راه ورود چين و چروك‌ها را ببنديد.

 1- چشم‌ها را تا حد امكان باز كرده و بالا و پايين را نگاه كنيد؛ اين عمل را 10بار انجام دهيد. وقتي چشم‌ها را باز مي‌كنيد، فشار را روي عضلات صورت حس مي‌كنيد.

 2- دهان‌تان را به طرف چپ و راست حركت دهيد؛ سپس آنها را جمع كنيد و سعي كنيد لب‌ها را به طرف بالا و پايين متمايل كنيد.

3- لب‌ها را مانند اينكه بخواهيد سوت بزنيد جمع كنيد و به حالت اول برگردانيد.

 4-دهان‌تان را تا حد امكان باز کرده و پنج ثانيه مكث كنيد.

 5-مشت‌تان را روی شقيقه بگذاريد و حدود ۳۰ ثانيه صبر كنيد؛ اما فشار ندهيد.

 6-به كندي نفس بكشيد؛ سپس نفس را بيرون بدهيد.

 7-گردن‌تان را به طرفين حركت دهيد.

 8-دندان‌هاي‌تان را روي هم بگذاريد و به هم فشار دهيد؛ البته نه تا حدي كه دردآور باشد.

احتیاجی نیست به کلینیک بروید. جلوی آینه بایستید و این حرکات را مثل تصاویر انجام دهید:

1-با سرانگشتان خود ابروها را ماساژ دهيد، به‌گونه‌اي كه انگشت وسط كه بلندترين انگشت است، روي ابروها حركت كند و بقيه انگشتان، عضلات بالا و پايين ابرو را لمس كنند.

ماساژ‌های جوان کننده پوست

2-وقتي به پايان ابرو نزديك مي‌شويد، با چرخشي به سمت پايين روي شقيقه‌ها را نيز لمس كرده و اين كار را چند بار تكرار كنيد.

ماساژ‌های جوان کننده پوست

3- اين ماساژ را در جهت خواب ابرو از داخل به سمت شقيقه‌ها و به مدت سه تا پنج دقيقه‌ تكرار كنيد.

ماساژ‌های جوان کننده پوست

4. با سرانگشت‌ها، از حرکت عضلات مطمئن شويد.

ماساژ‌های جوان کننده پوست

5. با استفاده از عضلات گونه، لب‌هاي خود را جلو و عقب ببريد (لب‌ها را جمع كنيد و دوباره به حالت عادي برگرديد.)

ماساژ‌های جوان کننده پوست

6. هر روز صبح وقتی می‌خواهید صورت‌تان را بشویید یک حوله یا یک لیف صورت سرد و تمیز  را برای چند دقیقه روی چشم‌های‌تان بگذارید.

ماساژ‌های جوان کننده پوست

7. لب‌ها را جمع كنيد و تا 10 بشماريد، سپس استراحت كنيد؛ حالا دوباره اين حركت را 10 بار انجام دهيد.

ماساژ‌های جوان کننده پوست

8. با لب‌هاي بسته، لبخند بزنيد و بعد سعي كنيد گونه‌ها را به سمت داخل دهان و دندان‌ها بكشيد. براي انجام اين نرمش به آينه نگاه كنيد.

ماساژ‌های جوان کننده پوست

9. لب بالاي‌تان را جمع كنيد؛ گوشه لب‌ها به سمت بالا باشد و عضلات گونه را به سمت چشم‌ها حركت دهيد. در اين مرحله سعي كنيد لب بالا، بيني‌تان را لمس كند. تا 10 بشماريد و در همين حالت بمانيد؛ سپس استراحت كنيد و دوباره اين حركت را تكرار كنيد.

ماساژ‌های جوان کننده پوست
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه