پيشاني، كاپيتان صورت است. كاپيتان‌ها هميشه جلوتر از بقيه تيم حركت مي‌كنند و همه وظايف به دوش آنهاست. پيشاني مثل كاپيتان زودتر از بقيه ديده مي‌شود.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز: پيشاني، كاپيتان صورت است. كاپيتان‌ها هميشه جلوتر از بقيه تيم حركت مي‌كنند و همه وظايف به دوش آنهاست. پيشاني مثل كاپيتان زودتر از بقيه ديده مي‌شود. مسوول هماهنگي احساسات با عضلات هم هست. وقتي شاد هستي پيشاني باز و بي‌چروك است، وقتي ناراحت هستی خط‌هايی افقي روي سطح صاف آن مي‌افتد، وقتي عصباني هستي دو خط عمودي بين دو ابرو مي‌افتد و... .

هر حركتي اول پيشاني را درگير مي‌كند و اولين اتفاق، براي اين عضو مهم صورت مي‌افتد. براي همين هم زودتر از بقيه حساس مي‌شود و چروك مي‌افتد؛ پس تا دير نشده و كار از كار نگذشته با كارشناسان ماساژ ما همراه شويد و در اولين مرحله كاپيتان‌تان را سالم و خوشحال كنيد.

تمرينات و ماساژهاي شخصي چيني (كي‌گونگ) (Qi gong) باعث بازسازي انرژي و رفع انسداد در طول خطوط مي‌شود، خون بيشتري را به سمت پوست هدايت مي‌كند و مانع ايجاد چروك و ناراحتي‌هاي پوستي مي‌شود.

با ماساژ نشانه‌های پيري را از خود دور كنيد

در اين نوع ماساژ با حركات ملايم بدون ايجاد فشار ماساژ مي‌دهيم. اين ماساژ بدون استفاده از روغن و براي انواع پوست‌ مناسب است. يادگيري نحوه انجام آن بسيار آسان است و در رساندن خون به سطح پوست و مبارزه با چروك‌ها و تسكين خستگي و استرس صورت تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد.

چرا پيشاني چروك مي‌شود

 1- افزايش سن

2- اختلالات ارثي در توليد كلاژن در بيماران سندرم مارفان و سندرم اهلر دانلس (در اين بيماران پوست به علت نقص در كلاژن سازي دچار افتادگي زودرس مي‌شود.

1- عصبي بودن و اخم كردن

2- لاغري سريع افراد چاق

3- افراد سيگاري؛ به دلیل از دست دادن چربي زير پوست

4- عدم تغذيه مناسب و كاهش اشتها

پيشگيري از ايجاد چروك

1- تغذيه مناسب

2- عدم استفاده از دخانيات

3- اعصاب آرام

4- ورزش و ماساژ صورت

5- مصرف كرم‌هاي مرطوب كننده

6- انجام پیلينگ

7- انواع ليزر (تحريك كلاژن سازي)

8- جديد‌ترين روش براي از بين بردن چروك صورت، تزريق آمپول رقيق و غير سمي شده سم ميكروب بوتوليسم (Botox) در داخل عضلات پوست صورت.

پیش از شروع باید بدانید

1- پيش از شروع، دست‌ها را به هم بماليد تا گرم شوند.

2- بهتر است اين ماساژ را ايستاده انجام دهيد.

3- پاها را از هم باز و عضلات بدن را شل كنيد.

4- 10 الي 15 بار اين ماساژ را انجام دهيد.

ماساژ خط ابرو

1- انگشتان خود را به هم بچسبانيد و نوك آنها را روبه روي هم در ميان پيشاني قرار دهيد. به آرامي انگشتان خود را از هم جدا كنيد و پوست پيشاني را با ملايمت از هم باز كنيد و كمي به عقب بكشيد و دوباره به ميان پيشاني برگرديد. (5 بار)

2- از تمام سطح انگشتان استفاده كنيد و ماهيچه‌هاي پيشاني را با فشار به شكل دوراني ماساژ دهيد. از بالاي پيشاني شروع كنيد و حركات خود را در عرض پيشاني به صورت نواري به پايين ادامه دهيد.

3- از دو انگشت خود استفاده كنيد و آنها را ميان دو ابرو، روي خطي كه از بيني مي‌گذرد گذاشته و به آرامي فشار دهيد. فشار روي اين نقطه براي رفع تنش تمام نواحي مناسب است.

4-  در انتها ماساژ را با ضرب گرفتن روي پيشاني و نواحي گيجگاه به پايان ببريد. اين كار باعث مي‌شود كه احساس انرژي بيشتري كنيد.

نكته: قبل از انجام هر گونه ماساژ حتماً دست و صورت تميز باشد. پوست نبايد آكنه داشته باشد.

روغن بذركتان و آلوئه‌ورا

 يكي ديگر از راه‌هاي برطرف كردن چروك پيشاني ماساژ با روغن بذر كتان است. دو يا سه قاشق غذاخوري از اين روغن را دو هفته يك‌بار به صورت مرتب استفاده كنيد.
آلوئه‌ورا و سفيده تخم‌مرغ هم هر دو سرشار از ويتامين E هستند. تركيبي از اين دو مواد تهيه كنيد و آن را به صورت خمير آرام به پيشاني بماليد. بگذاريد اين خمير به مدت 15 دقيقه روي پيشاني‌تان بماند، بعد مي‌توانيد با آب گرم صورت‌تان را بشوييد.
دست‌ها را روي پيشاني بگذاريد بدون وارد كردن فشار، آن را از روي چشم، گونه و دهان به سمت پايين بياوريد تا به چانه برسيد.

با ماساژ نشانه‌های پيري را از خود دور كنيد

1- سپس دست‌ها را باز كنيد و در قسمت فك نزديك گوش‌ها و شقيقه فشار بيشتري وارد كنيد.

با ماساژ نشانه‌های پيري را از خود دور كنيد

2- در قسمت پيشاني (اين ماساژ به تقويت پايانه‌هاي عصبي پيشاني و افزايش جريان فشار خون در سينوس‌هاي پيشاني كمك مي‌كند؛ به همين دليل خاصيت ضد چروك دارد. با دو دست به صورت يك در ميان پيشاني را ماساژ دهيد. (با هر دست 15 بار)

با ماساژ نشانه‌های پيري را از خود دور كنيد

3- بعد از ماساژ پيشاني نوبت ماساژ سر است. با انجام این ماساژ اكسيژن رساني به خون و گردش خون در سر افزايش پيدا مي‌كند. درنتيجه موها مستحكم و پياز آن تقويت مي‌شود؛ همچنين اين ماساژ بر خستگي غلبه كرده و عملكرد مغز را بهبود مي‌بخشد.

با ماساژ نشانه‌های پيري را از خود دور كنيد

4- با نوك انگشتان از بالا به سمت پشت سر ماساژ دهيد. (15 بار)

با ماساژ نشانه‌های پيري را از خود دور كنيد

5- ناخن‌ها را روي پوست سر قرار دهيد و با كمي فشار آنها را مثل شانه به عقب سر بكشيد. (15 بار)

با ماساژ نشانه‌های پيري را از خود دور كنيد
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه