مو يك عضو مرده است و نمي‌توان بخش‌هاي آسيب‌ديده آن را كاملا ترميم كرد به همين دليل بايد از ابتدا با موها درست رفتار شود تا آسيب نبينند.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز:

برای کوچک نشان دادن لب‌های درشت از چه رنگ رژ و خط لبی باید استفاده کرد؟

باید از رژهای مات استفاده کنید؛ رژهایی که دانه‌های براق و درخشان نداشته باشند و به اصطلاح اکریلی نباشند. رنگ رژ هم باید پر رنگ مثل رنگ صورتی چرک، قرمز سیر مایل به رنگ قهوه‌ای، کالباسی پررنگ و شکلاتی باشد،  اما باید توجه کنید که لب‌های درشت به خط لب احتیاج ندارند. خط لب، لب‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهد ولی اگر دوست دارید از خط لب استفاده کنید، این خط را نباید خارج از لبه‌ها بکشید و رنگ رژ هم نباید با رنگ خط لب خیلی فرق داشته باشد.

آموزش آرایشگری

برای پوست سبزه از چه رنگ مویی استفاده کنیم که رنگ صورت را روشن‌تر نشان بدهد؟

از رنگ‌های گرم یعنی عسلی متوسط، مسی، شکل��تی متوسط، قهوه‌ای روشن، شرابی و قهوه‌ای مسی بهتر است استفاده  شود.

برای لباس‌های یقه باز چه نوع مدل مویی بهتر است؛ باز یا شینیون؟

برای لباس‌های یقه‌باز اگر موهای‌تان باز و رها باشد بهتر است اما اگر شینیون دوست دارید بهتر است شینیون‌های جمع و باز ترکیبی باشد. شینیون‌هایی که پایین و روی گردن مو جمع می‌شود هم می‌تواند مناسب باشد. برای مدل‌های شینیون فرم صورت و کشیدگی گردن هم خیلی مهم است.

اگر از ریمل رنگی استفاده می‌کنیم خط چشم باید همرنگ ریمل باشد؟

اگر از خط چشم همرنگ استفاده کنید خیلی بهتر است و آرایش شما زیباتر می‌شود اما اگر خط چشم رنگی دوست ندارید، بهتر است از خط چشم دودی استفاده کنید. خط چشم مشکی پر رنگ تضاد زیادی ایجاد می‌کند وآرایش چشم شما توی ذوق می‌زند.

برای رنگ کردن موهای آسیب‌دیده چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

مو یک عضو مرده است و نمی‌توان بخش‌های آسیب‌دیده آن را کاملا ترمیم کرد به همین دلیل باید از ابتدا با موها درست رفتار شود تا آسیب نبینند. برای این کار از رنگ‌هایی استفاده کنید که آمونیاک نداشته باشد همچنین بعد از رنگ مو باید حتما ویتامینه شود و از آبرسان‌های خوب برای مو استفاده شود. تا حد امکان بعد از رنگ مو به موهای‌تان برسید و نگذارید خشک و شکننده شوند. انتخاب صحیح یک شامپو و نرم‌کننده در مراقبت از موی سر بسیار مهم است و باید هر فردی با مشورت با متخصص پوست و مو، شامپوی متناسب با نوع موی خود آنها را انتخاب و استفاده کند.

رنگ موی زیتونی بیشتر برای چه رنگ پوستی مناسب است؟

رنگ موی مناسب برای موی شما رنگی است که به پوست شما بیاید. رنگ زیتونی جزء رنگ‌های سرد است و مناسب پوست‌های سفید. کسانی که سبزه هستند و رنگ پوست‌شان زردی دارد نباید از این رنگ استفاده کنند چون باعث می‌شود چهره آنها تیره‌تر به نظر بیاید.

برای صورت‌های بیضی شکل چه شینیون‌هایی پیشنهاد می‌کنید؟

صورت‌تان به شما اجازه می‌دهد هر مدل مویی که دل‌تان می‌خواهد داشته باشید. پیشانی بلند و چانه در صورت‌های بیضی شکل کاملا با هم متناسبند. شینیون‌های کنار گوش، زیر گردن، پشت سر و بالای سر برای صورت بیضی شکل مناسب هستند.

البته یک استثنا وجود دارد؛ افرادی که صورت بیضی شکل کشیده دارند نباید شینیون رابالای سر درست کنند. بهتر است کنار سر و پایین گردن و شینیون‌های شل را انتخاب کنند.

برا ی اینکه مو بعد ا ز سشوار کشیدن وز نشود، چه کار باید کرد؟

اگر موهای‌تان بعد از سشوار کشیدن وز می‌شود، با رعایت نکاتی که گفته می‌شود می‌توانید از آسیب‌هایی که وسایلی مثل سشوار و اتوی مو به موهای‌تان می‌زنند، جلوگیری کنید.

1- بعد از شست‌وشوی مو نرم‌کننده بزنید.

آموزش آرایشگری

2- موهای‌تان را خشک کنید و با یک شانه دندانه درشت شانه کنید.

3- به اندازه یک اسپری کف موس به موهای‌تان بمالید و دوباره موهای‌تان را با یک شانه دندانه درشت شانه کنید.

4- سرم براق‌کننده مو بزنید. برای از بین بردن وزی مو به مقدار زیادی اسپری احتیاج ندارید.

5- موها را از پایین لایه جدا کنید و سشوار بکشید. سشوار را داغ و با شدت استفاده کنید. بعضی از موها دانه‌هایی ضخیم دارند و گاهی دو سه بار هر لایه به سشوار نیاز دارد. توجه داشته باشید باید سشوار داغ باشد. حرارت کم باعث وزی مو می‌شود.

6- زمانی که موها را دور برس می‌پیچانید باید سشوار را به برس نزدیک کنید تا حرارت مستقیم به آن بخورد.

نکته: سرم‌های رفع وزی مو را به کف سرتان نزنید. این کار باعث می‌شود پوست سرتان چرب شود.

7- بعد ازاینکه لایه‌های پایینی را سشوار کشیدید، با یک کیلپس موها را از گردن جدا کنید تا خنک شوند و عرق نکنید.

8-  برای اینکه مدل موهای‌تان فیکس شود، کمی اسپری نگه دارنده مو روی موهای‌تان بزنید.

پوست صورتم کدر شده و جوش‌های خیلی‌ریزی دارد. به همین دلیل مجبورم از کرم پودر استفاده کنم اما نمی‌دانم کدام کرم پودرها برای پوستم مناسب هستند و می‌توانند جوش‌ها را بپوشانند. می‌خواهم کرم پودر روی پوستم ماندگاری بیشتری داشته باشد. لطفا مرا راهنمایی کنید.

اگر قبلا پوست‌تان این مشکلات را نداشته بهتر است به یک متخصص پوست مراجعه کنید؛ با روش پاکسازی و استفاده از ماسک‌های معتبر می‌توانید پوست‌تان را شفاف‌ترکنید و از شر جوش‌های ریز خلاص شوید. نکته دیگری که نیاز است بدانید اینکه در مدت درمان بهتر است از هیچ کرم پودر یا پنکیکی استفاده نکنید اما اگر فعلا شرایط درمان را ندارید و مجبورید از کرم پودر استفاده کنید، بهتر است از کرم پودرهای گیاهی روی پوست خود بزنید تا آسیب کمتری به پوست وارد شود.

درباره یکدست بودن هم باید بگویم، بعضی از خانم‌ها فکر می‌کنند هرچه مقدار کرم پودر روی پوست بیشتر باشد، پوشانندگی آن بهتر است؛ در صورتی که این طور نیست و باید از یک برند معتبر استفاده کنید و دومین نکته‌ای که باید بدانید این است که مقدار کرمی که روی پوست می‌زنید، باید به اندازه باشد چون کمتر از حد نرمال اثر پوشانندگی ندارد و بیشتر از حد هم روی پوست می‌ماسد و حالت بدی به پوست می‌دهد.

بهترین نگه دارنده برای موی شینیون شده چیست؟ اسپری یا کرم مو را چه زمانی بزنیم؟

مدل موی شینیون شده مخصوص ‌مهمانی‌های عصر و شب است. قبل از شینیون، مو حتما باید براشینگ شود تا وز نکند. نگه‌دارنده‌ها دو نوع هستند:

1) کرم‌های مو

 2) اسپری مو

آموزش آرایشگری

کرم‌های مو در این روش کارایی ندارند چون باعث سنگینی موهای شما شده و زمانی از شینیون شما نگذشته آن را از شکل می‌اندازند.

اسپری کردن مو نیز در دو مرحله انجام می‌شود؛بنابراین بعد از براشینگ کردن مو مراحل اولیه شینیون را انجام می‌دهیم. در این مرحله پس از پوش دادن مو از اسپری مو استفاده می‌کنیم و لابه‌لای آن را اسپری نگه دارنده می‌زنیم تا ماندگاری بهتری داشته باشد.

پس از پایان کار نوبت به مرحله آخر می‌رسد؛ اسپری مو را با کمی فاصله از مو اسپری می‌کنیم تا یک شینیون براق و تمیز داشته باشیم و مو در طول شب وز نکند.

برای پوشاندن جای تاتو از کرم پودر استفاده کنیم یا کانسیلر؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قبلا تاتو کرده باشید و پس از چند سال مجددا به فکر تاتو مجدد افتاده باشید. برای پوشاندن جای تاتو قبلی باید از کانسیلر‌ها استفاده کنید. برای انجام این کار باید از قلم آرایشی استفاده کنید. میزان کانسیلر بستگی به عمق جای تاتو شما دارد. کانسیلر را به میزانی که یک پوشش‌دهی مناسب داشته باشد، استفاده کنید؛ نه زیاد‌تر و نه کمتر.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه